6.kolo FC Kuřim – FK Znojmo A 3:1 (1:1)

Branky: 6´ Janda, 66´ Dvořák, 75´ Kozumplík – 44´ Procházka z p.k.

Sestavy a hodnocení utkání

FC Kuřim:

Cimbálník – Dvořák, Kozumplík, Kupský, Horký (70´ Morkus), Janda, Kratochvíl, Hájek, Losenický (14´ Peřina), Halouzka, Skoumal

FK Znojmo:

Doleček – Kafka, Šťáva, Kubošný – Samek Jan, Dušek, Zimek, Bálka – Benda, Procházka, Németh

Trenér Jarda Ludvík

Že jsme dnes odjížděli bez bodu, tak za to si můžeme jenom my. Minimálně bod jsme si měli odvézt. Začátek zápasu nám nevyšel, dělali jsme úplně zbytečné chyby v jednoduché rozehrávce a nebyli jsme schopni zachytávat domácí hráče. Inkasovali jsme brzy branku a to s námi také zatřáslo. Ale kluci se postupem času vzpamatovali, dostali jsme se do zápasu a poté co Ondra Zimek neproměnil obrovskou šanci, tak o chvíli později vybojoval penaltu a Martin Procházka ji s přehledem proměnil. Do kabin jsme tak šli za vyrovnaného stavu. Druhá půle pro nás začala dobře, domácí jsme 20 minut do ničeho nepustili a sami jsme šli do několika rychlých brejků a přečíslení a to byly rozhodující momenty zápasu. Nebyli jsme schopni si přihrát do zakončení a všechny tyto útočné přechody jsme totálně pokazili, aniž bychom vystřelili na branku. Každá tato možnost skončila tím, že jsme vždy přihráli soupeři. Naopak soupeř nás potrestal po dvou standartních situacích, kdy jsme mohli a měli po závaru v našem pokutovém území odkopnout míč do bezpečí, ale dávali jsme si nesmyslně přednost a domácí toho využili. To byl největší rozdíl mezi oběma mužstvy, domácí se ve vápně a kolem vápna o míč perou, bojují, jsou důrazní. My máme takových hráčů málo, pořád na něco čekáme, chtěli bychom dávat góly do prázdné branky, čekat na nějaký šťastný odraz…Někteří prostě nechtějí pochopit, že to musí bolet. Je to dnes opravdu škoda, ale klukům bych chtěl i tak poděkovat za přístup a nasazení. Každá výhra, každá prohra by měla být vlastně něčím, co nás může zase posunout. Ale důležité je vždy si uvědomit a zamyslet se nad tím, co jsme pro to udělali a co jsme pro to neudělali, jinak to nemá význam.