FK IE Znojmo B - Bayern Křepice - 6:1

8. kolo

FK IE Znojmo B - Bayern Křepice - 6:1 (4:0), góly - 2x Ostrý M., 2x Šťava, Meister, Vyorálek.

ie_b-krepice29092007-1Dnešního soupeře, který k nám přijel jsme bezpodmínečně potřebovali porazit, pokud jsme chtěli ještě koketovat s myšlenkou teoretického postupu. Sestava byla následující:

Krčál - Pojer Michal, Klaška (46 - Dočekal), Pavelka (65 - Benda), Logr - Pojer Miloš, Ostrý M., Šťava, Truhlář - Vyorálek, Meister (46 - Vašíček).

Zápas vedl ze středového kruhu státní zástupce Zemek (nedotknutelný a neodvolatelný). Začalo se s velkým počtem nepřesností a hra se koskouvala. S postupem času se ale začala projevovat naše snaha o vstřelení gólu. To se podařilo zhruba ve 20. minutě, kdy se trefil s přímého kopu krásně Pavel Šťava, jehož centrovaný míč nikdo netečoval a tak si našel místo těsně vedle tyče. Ukázkově zahraná standardní situace. 1:0. Vstřelení gólu nám přidalo na jistotě a začali jsme si víc věřit. Asi po deseti minutách jsme se opět trefili po pěkné nahrávce Radka Truhláře na pravou stranu hřiště Mirkovi Ostrému, který vrátil zpět na Luboše Meistra. Pro toho už nebylo problémem "zasunout" prakticky do prázdné branky. Po další opakující se periodě, tedy opět asi za deset minut jsme vstřelili další gól. Martin Pavelka nahrál doprava na Radka Truhláře a ten vrátil na úroveň vápna Mirkovi Ostrému, který umístěnou střelou po zemi k tyči zvýšil už na 3:0. To ještě nemělo být v prvním poločase všechno. Ve 43. minutě krásně prošel celou obranou Pavel Štava a po jeho nahrávce Mirek Ostrý zvýšil už na 4:0. Do šaten se tak šlo za tohoto krásného stavu.

Do druhé půle vystřídal na postu stopera Petra Klašky Dalibor Dočekal a místo Luboše Meistra šel na hřiště Martin Vašíček. V úvodu si vybral svou slabou chvilku golman Petr Krčál, kterému proklouzla nenápadná střela z větší vzdálenosti, ale naštěstí si neposlušný míč pohlídal a tak se stav neměnil. Náš další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Nenápadnou dorážku po skrumáži v soupeřově brance lehce ve vzduchu tečoval Pavel Šťava. 5:0. V 65. minutě jsem šel na hřiště já místo Martina Pavelky. Zhruba v 70. minutě jsme opět udeřili. Tentokrát se trefil Robin Vyorálek pěkně umístěnou střelou k levé tyči a myslím dokonce levačkou (jestli se pletu, tak mi to napiště do komentářů). 6:0. Čisté konto nám pokazil v závěru zápasu hostující Kapitán (to je jméno), jež prostřelil Petra Krčála po samostatném nájezdu. Zápas tak skončil našim vysokým výtězstvím 6:1.

Soupeř byl dnes velmi odevzdaný a na našem kvalitním trávníku neměl tentokrát nárok na úspěch. Za přispění nádherného podzimního počasí tak skončila sobota podle našich představ a večer se alespoň našel pádný důvod proč si dát trochu toho skvělého rezavého moku či hlt něčeho podobného.