5.kolo Slovan Brno - IE Znojmo 1-2

SLOVAN BRNO - IE ZNOJMO A - 1:2 (0:2)
Branky: 83' Fojtík - 14' Kapitán, 19' Rolník.

V sobotu 4.9. jsme zajížděli na hřiště Slovanu Brno, kde bylo domácí mužstvo zatím stoprocentně úspěšné.

Nastoupili jsme v sestavě: Polášek-Kalina,Železný M.,Šťáva,Tkadlec-Rolník,Černý (68' Samek), Železný P. (85' Kubošný), Ostrý-Kapitán,Kubále (75'Urválek).

Hned od začátku zápasu jsme byli lepším týmem, dobře jsme se pohybovali a soupeře jsme přehrávali kombinační hrou.
V 7.min při odkopu trefil domácí gólman P. Železného a ood něj odražený míč jen těsně minul prázdnou branku.
V 9.min. našel P. Železný rozběhnutého Rolníka, který poslal střílený centr do vápna, kde sklepl Černý zpátky na P. Železného, ale ten vysoko přestřelil. O 2 minuty později jsme zaútočili i z druhé strany, kdy centr Ostrého domácí odvrátili na roh, po jehož rozehrání lehce nadzvedl Černý míč hlavou a ten proletěl celým malým vápnem .
Vzápětí se poprvé osmělili domácí, ale jejich nebezpečně vypadající brejk uhasil v poslední chvíli Ostrý, ale přišla 14.minuta a my se dostáváme do vedení, Šťáva poslal míč do vápna, kde se odrazil k volnému Kapitánovi a ten vstřelil důležitý gól - 0:1.
V 19' našel Kubále krásnou ulicí rozběhnutého Rolníka, který střelou podél gólmana zvyšuje naše vedení - 0:2.
Domácí tyto dva góly úplně zmrazili a my jsme mohli naše vedení zvýšit, ale ani hlavička Šťávy a střela Rolníka gól nepřinesla.
V 27.min. vykopával Polášek od vlastní brány, Kubále perfektně zpracoval a přihrál Černému, kterého střela letěla těsně nad domácí branku. Za chvíli poslal Černý přihrávkou do samostatného úniku Rolníka, ale tentokráte byl úspěšnější domácí brankář.
Domácí se osmělili opět až v 32.min., kdy tvrdou střelu z hranice vápna kryl Polášek a o 5 minut později, po střele z dálky míč lízl břevno Poláškovy branky.
Ke konci poločasu se do zakončení dostal po individuální akci Kubále, ale ze 17m přestřelil.

Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že takto dobře rozehraný zápas už nepustíme a i přesto, že domácí zvýšili agresivitu, tak jsme měli utkání pod kontrolou a chybělo nám ke spokojenosti jen vstřelení třetího gólu.
V 53.min. jsme si vytvořili 2 velké šance, ale ani průnik Černého po přihrávce za obranu od Kapitána, ani střela Kubáleho, který zůstal, zapomenut domácími obránci, sám v domácím pokutovém území, bohužel gólem neskončili.
V 65.min. jsme si během 3 minut vytvořili tři velké příležitosti ke skórování, nejprve po centru Ostrého, P. Železný přestřelil, poté si role vyměnili a Ostrý šel sám na domácí branku, ale místo zakončení nahrával před prázdnou bránu Kubálemu, bohužel tuto přihrávku zblokoval obětavým skluzem domácí stoper. No a do třetice všeho dobrého, Kapitán svůj průnik zakončil střelou do gólmana.
Domácí se ke střele na naší bránu dostali až v 69.min., ale střela domácího útočníka byla velmi slabá a Polášek ji v poklidu chytil.
V 79' se po pasu Samka řítil Ostrý sám na branku, ale neproměnil.
V 83.min. přišla chyba Samka , míč prošel naší obranou a domácí snižují střelou podél Poláška na 1:2.
Domácí ještě vrhli všechny síly do útoku, my jsme jejich pokusy v pohodě kontrolovali, kromě 90.min., kdy si po centru z boku naskočil na míč domácí hráč, ale své zakončení hlavou míříl daleko od naší brány.

Tomáš Pěnkava, trenér IE Znojmo - Odvezli jsme si zasloužené 3 body. Od začátku zápasu jsme hráli aktivně a i když se u nás objevovali chyby v bránění, tak jsme dokázali brzy vstřelit první gól a hned vzápětí jsme přidali druhý a další šance jsme neproměnili. V závěru jsme sice inkasovali, ale vítězství jsme si v klidu pohlídali. A je jen škoda, že se nám stále nedaří proměňovat vytvořené šance, mohlo být o výsledku utkání rozhodnuto daleko dříve.