11.kolo IE Znojmo - Novosedly 1-2

IE Znojmo - Novosedly 1-2 (0-1)                                          video z utkání

Gól - Kubále, Mucala 2x,
ČK - Kubošný

V neděli 18.10. jsme na domácím hřišti přivítali Novosedly, vedoucí mužstvo tabulky.

Nastoupili jsme v sestavě:
Polášek - Kalina(82' Veselý), Železný M., Šťáva, Kubošný - Ostrý(77' Tkadlec), Černý, Železný P., Rolník - Kubále(73' Urválek), Kapitán.

Hrálo se utkání, které se muselo divákům líbit. Obě mužstva hrála útočně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hosté nastoupili aktivně a prvních 20 minut nás přehrávali a až poté jsme hru vyrovnali. V 2.min. udělal velkou hrubku P. Železný, ale na poslední chvíli hostům šanci zamezil Kubošný. O chvíli později přišla další minela obrany, tentokráte M. Železného. odkopem do bezpečí vyřešil tuto situaci Ostrý. V 8.min. přišla další nepochopitelná chyba naší obrany a rychlonohý Mucala už nezaváhal a poslal svůj tým do vedení - 0:1.
My jsme se dostali ke slovu až na konci první dvacetiminutovky, kdy střely Šťávy a Rolníka z dálky prověřili gólmana hostí.
V 20.min. se krásně obtočil Kapitán kolem obránce, nacentroval do vápna, kde sbíhal osamocený Rolník, ale míč trefil velmi slabě do připraveného gólmana.
O dvě minuty později musel rychlou akci hostů řešit vyběhnutím před vápno brankář Polášek, kdy nejprve přetlačil v souboji hostujícího útočníka, ale míč se odrazil k dalšímu hráči hostů a tuto situaci Polášek vyřešil faulem. Následující přímý kop letěl mimo naši bránu.
V 28.min. se probil do vápna Kapitán, ale u jeho stříleného centru byl první hostující brankář.
My jsme se tlačili za vyrovnáním a hosté se začali soustředit na obranu a rychlé brejky. Po jednom takovém trefil hostující záložník ve velké šanci Kalinu, od kterého se míč odrazil mino bránu. V 37.min. jsme předvedli rychlou akci, kdy si po dlouhém nákopu Kaliny narazil Kubále s Kapitánem, jehož střela z hranice velkého vápna mířila bohužel přímo doprostřed brány. V 39.min. si na centr Kaliny z boku naskočil nejvýše P. Železný, ale jeho hlavička byla nepřesná a mířila nad bránu. O minutu později chybně rozehrál Kalina, Kubošný neuvěřitelně nahrál do brejku Mucalovi...od gólu nás zachránil na brankové čáře Kalina.
V poslední minutě první půle jsme si vytvořili dvě šance, ale přímý kop Černého vytáhl gólman na roh a vzápětí po pasu Kubošného se ocitl sám ve vápně Kapitán, ale bohužel míč mu uskočil a už nedokázal zakončit.
Obraz hry v druhém poločase se úplně změnil. Nastoupili jsme s velkým odhodláním a od začátku jsme dostali hosty pod velký tlak. V 55.min. se dostal za obranu Kubále, ale místo zakončení nesmyslně přihrával do místa, kde nebyl nikdo z našich. Chvíli po této akci jsme už už měli ruce nad hlavou, když po Kapitánově prostrčení šel sám na bránu P. Železný, ale bohužel v jasné šanci zklamal. Ale o chvíli později jsme se konečně dočkali, kdy po dalším Kapitánově uvolnění a následném centru se do míče nádherně položil Kubále a do protipohybu gólmana střílí gól - 1:1. Bylo nás plné hřiště a hned v 65.min. jsme mohli jít do vedení, kdy neuvěřitelnou šanci zahazuje M. Železný. V 67.min. z ojedinělého pobytu na naší půlce zahrávají hosté rohový kop, po kterém se zatřáslo břevno naší branky. V 72.min. jsme přehnali naši aktivitu směrem dopředu a po zbytečné ztrátě míče vyrazili hosté do rychlého brejku ve velkém přečíslení a nebyl pro ně problém vyšachovat naši obranu a znovu strhnou vedení na svou stranu - 1:2. Po tomto góle se hosté zaměřili na obranu, zahustili prostor před svým velkým vápnem a i přes naši snahu nás nepustili do veliké šance a když už jsme překonali jejich obrannou hráz, tak naše střely zblokovali obětavými skluzy. Navíc vyráželi do rychlých brejků, takže jsme se museli mít neustále napozoru. Utkání nakonec dovedli do vítězného konce a uštědřili nám tak první letošní porážku na domácí půdě.

T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Co se týká kvality, utkali jsme se zatím s nejsilnějším soupeřem, který nám dělal svou kvalitní hrou velké problémy, hlavně v 1. poločase. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a soupeře jsme dostali pod tlak, z kterého jsme bohužel vytěžili pouze jednu branku. Rozhodlo, že nám v tomto zápase nefungovala obrana, tak jak by měla. Dostali jsme po rychlém brejku druhý gól a už se nám nepodařilo vyrovnat. Utkání rozhodl nejlepší hráč na hřišti a to útočník Novosedel Mucala, kterého jsme nebyli schopni ubránit.