12. kolo - FK IE Znojmo B - Mikulovice - 2:1

Utkání popsal Petr Krčál....

Urputnej boj IE Znojmo - Mikulovice 2:1

Utkání začalo svižným tempem. Hra nahoru dolu.. Do první vyložený šance jsme se dostali my.. Luboš krásně střílel, ale brankář Mikulovic byl pozornej.. Druhá šance patřila taky nám, ale opět jsme nedali a tak známý nedáš dostaneš se opět potvrdilo.. Centr z pravé strany a moje slabá chvilka, míč mi z nějakých nezjištných důvodů proklouzl pod rukama a tělem a ke vší smůle jsem ho tečoval tak nešťastně, že Klempič dobíhal a od něj se balon odrazil do brány.. ( v týdnu říkal Klempa Samovi, že jako stoper, vždycky dá svýmu golmanovi vlastňáka.. a taky se stalo..) no a prohrávali jsme 0:1.. Nic jinýho než začít hrát nám nezbývalo.. Vytvořili jsme si menší tlak a ten ústil v zahrávání standartních situací.. Jeden z přímý kopů zahrával Kalimero, který nás přišel posílit.. Míč trefil velice dobře, přes zeť, ale brankář jeho pokus vytěsnil na roh... Do další šance se dostali hosté po rohu, jsem balon boxoval na hranici velkýho vápna, tam si to spracoval jeden z hráčů Mikulovic a střílel velice nebezpečně, míč jsem vyrážel jak říká Filda Robinsonádou na roh.... Hra se potom přesunula do středu hřiště.. Další šanci měli opět hosté. Útočník Mikulovic střílel z levé strany, jeho střela byla nepovedená, naši beci přestali úplně hrát a přede mnou se najednou ocitl úplně volnej hráč, kterej střílel z první, moje rychlý nohy to stihly a jeho střelu jsem vyrazil... Pak jsme se ke slovu dostali my.. Po menším tlaku jsme zahrávali několik rohových kopů. Do jednoho z nich se nejvýše pověsil právě naše posila z "A" mužstva Kalimero a zavěsil pod břevno... Srovnal tak stav na 1:1.. Do poločasu jsme měli ještě jednu velkou příležitost. Robin vybojoval u lajny míč, posunul ho na Kalimera, ale ten střílel z první a střela neměla razanci nic.. Jenže na levé straně, stáli úplně volní Luboš a Radek... Na Kaldu se zlobili, že nepřihrál... To byl první poločas.. V druhým poločase udělal trenér Samek jednu změnu, místo Kodla šel na hřiště Vaša.. Druhej poločas jsme začali velice dobře.. Hráli jsme na jeden dotek a přes lajny a do vápna hostí lítal jeden nebezpečný centru za druhým.. Jako hlavní rozhodčí řídil utkání pan Šrámek, no někdy jsme se museli divit, co předváděl za minely.... Na lajnách mával pan Berka a toho třetí neznám.... Podařilo se nám dát po rohu gol opět hlavou, kdy se krásně trefil Luboš, ale pan rozhodčí, viděl a zapískla neexistující faul.. tak že stav pořád stejný..
Mikulovice hráli stylem nakopávané míče... Pan Šrámek je dostával do hry pískáním našich faulů, kolem šestnácky... Mikulovice zahrávali několik nebezpečných centrů do našeho vápna.. Mně se dařilo tyto centry sbírat nebo boxovat pryč z vápna... Po jedny z našich krásných akcí, která začala z obrany, se míč dostal až k Robinovi, který obešel dva hráče a kupodivu levačkou zavěsil kolem golmana hostí... To bylo asi tak 20 minut do konce utkání.. Místo toho, abychom byli nahoře, přestali jsme úplně hrát a nechávali jsme Mikulovice hrát a zastavovali je za cenu faulů u našeho vápna..Nepříjemná chvilka pro nás byla, když hostující hráč u rohovýho praporku dost nesportovně kopl Arnošta a ten musel ze zápasu odstoupit, chvíli jsme hráli o desíti, než se nachystal Nafkec po zranění se opět vrátil... Poslední tři minuty byly opravdu horký... Rozhodčí tlačili Mikulovice do tlaku a my museli odvracet několik nebezpečných centrů po sobě.. Ale všechno jsme zvládli na výbornou a tak když rozhodčí víděl, že máme vše pod kontrolou a naše tvrz je prostě nedobytná, utkání pro nás konečně ukončil a my se mohli radovat ze zisku tří bodů..
Utkání sledovalo docela i dost lidí a muselo se jim líbit... I hostující fandové říkali, že utkání mělo vysokou kvalitu a líbilo se...