Rozhovor s trenérem A mužstva Tomášem Pěnkavou

Penkava_300x375Před začátkem nového soutěžního ročníku jsme požádali o krátký rozhovor trenéra našeho  A týmu Tomáše Pěnkavu.

1) Jak by jsi zhodnotil tuto krátkou letní přípravu?

Příprava byla sice krátká,ale o to intenzivnější. Hráči k ní přistoupili odpovědně a odmakali ji naplno.

2) Jak vidíš nové hráče v tomto kádru?

Co se týká nových hráčů,tak jsem zatím spokojen, jak s přístupem k tréninkům, tak s nasazením v utkáních. Těch sice nebylo tolik,ale i tak se dalo něco vypozorovat. Pozor však, je to stále jen příprava a musí si to sednout hlavně v mistrácích.

3) Co tě v přípravě potěšilo a  naopak zklamalo?

Jak už jsem řekl, tak jsem spokojen s přístupem k tréninkům všech hráčů,jak A tak i B mužstva (společná příprava). O nějakém velkém zklamání se zatím nadá mluvit a doufám ani nepřijde. I když pár maličkostí by se určitě našlo,ale to k tomu patří.

4) Vystoupení v pohárech?

Pohár je zpestření přípravy tím,že se o něco hraje. Postup do dalšího kola je vždy příjemný a určitě pomáhá hlavně psychice hráčů. Se Šatovem jsem trochu zklamaný byl, ale s Tasovicemi se to zlepšilo a doufám, že tomu bude tak i nadále. To znamená, jak kvalita hry,tak i přístup k zápasu (zbytečné řeči,soustředění na hru a hlavně proměňováni šancí)

5) Máš už jasno o sestavě?

Určité představy s Jardou (Lasky) máme, ale úplně jasno ještě ne. Je konečně z čeho vybírat a to jsou určitě příjemné starosti.

6) Hodně se v poslední době diskutuje o Milanu Samkovi jak s ním vlastně přesně je?

Milan na konci minulé sezóny zvažoval o svém dalším působení v týmu. Nakonec projevil  zájem pokračovat, ale nechce tak často nastupovat v novém ročníku v základní sestavě tohoto týmu s cílem uvolnit prostor mladším a perspektivním hráčům. Ovšem normálně se s námi  trénuje, hraje zápasy za béčko a je připraven kdykoli nastoupit tak jako například v pohárovém utkání se Šatovem a Tasovicemi.  Je  tedy klidně možné, že jeho služeb v případě potřeby opět  využijeme.

7) V 1. kole se jede do Bosonoh v posledním zápase u nich jsme prohráli 4-0 neděsí tě to?

To mě teda neděsí. Každý zápas je jiný a tak věřím,že domů s prázdnou nepojedeme.

8) S jakým cílem jde tento tým do podzimní části?

Myslím si,že bychom měli hrát hlavně kvalitní fotbal a od toho by se měli odvíjet i výsledky.Takže určitě horní polovina tabulky.

9) Kdo si myslíš že bude favorit soutěže  kromě  Dobšic které jak již známo z novin vyhlásili boj o postup?

Určit letos jednoho favorita je těžké. Těch mužstev je určitě víc než loni. Pevně věřím,že i my máme nato hrát nahoře.

10) Co by jsi chtěl na závěr vzkázat našim fanouškům?

Jednoduché. Chodˇte na fotbal a hlavně na naše hřiště. Budeme se snažit vás nezklamat a konečně vyhrávat víc domácích utkání.