12. kolo - IE Znojmo - Kohoutovice - 3:3

IE Znojmo – Kohoutovice 3:3 (2:0), góly - Štáb, Kubále, Eliáš.

Ve dvanáctém kole jsme na svém hřišti přivítali celek Kohoutovic. Mužstvo které mělo na svém kontě 11 bodů. Naši borci chtěli navázat na úspěšnou vítěznou sérii. Před utkáním musela trenérská dvojice Pěnkava, Ludvík řešit absenci brankářské jedničky Minaříka na jeho místo nastoupil Polášek.Nebyla to ovšem jediná změna v sestavě ta vyběhla ve složení:

Polášek - Kalina - Tkadlec, Kubošný (75 Veselý) Eliáš - Ostrý, Šťava, Samek, Urválek (59 Černý) – Kubále, Železný Milan (6 Štáb).

Ti co přišli na utkáni včas nevěřili svým očím, tak jako celý hostující tým Kohoutovic. V domácí sestavě se objevil hráč který už nejméně 22 let nehrál mistrovské utkání. Milan Železný známý šutér oblekovické kopané minulého století v 60-ti letech oblékl znovu dres klubu, kterému zasvětil celý svůj fotbalový život. Stalo se tak z důvodu oslavy narozenin tohoto bývalého vynikajícího hráče. Kdo si myslel že je tento hráč jen nasazen na rozehrání míče ve středovém kruhu se hodně mýlil. V 1 minutě utkání zahrávali naši rohový kop Urválkem. Jeho míč našel právě hlavu Železného, ale míč skončil jen těsně vedle branky. Ve 3 minutě se znovu ocitl v akci Železný tentokrát v roli nahrávače, kdy našel ve vápně volného spoluhráče (o 39 let mladšího) Ostrého, ale jeho následná střela byla zblokována. V 6 minutě tento hráč opouští za mohutného potlesku nejen diváku, ale i všech aktérů utkání hřiště. Všichni ocenili jeho bojovný výkon navíc v 60 letech si jej nejen zasloužil, ale i náležitě vychutnal. Jeho místo zaujal Štáb a hned v 10 minutě byl u pěkné kombinace na pravé straně se Samkem. Jejich akci vytěsnila Kohoutovická obrana na další roh. V 17 minutě měli první vážnější šanci hosté po nejisté zákroku Kaliny. Nebezpečí zažehnal Polášek v domácí brance. V 18 minutě viděli diváci hezkou akci po ose Samek, Štáb, Kubále ovšem náš útočník z malého vápna trefil jen břevno. V 25 minutě jsme mohli vsítit další branku, ale na Urválkův nebezpečný centr nezareagoval nikdo z našeho týmu. Na hodinách svítí 28 minuta kapitán Samek z pravé strany centruje a jeho pokus našel přesně hlavu Štába 1-0. Do poločasu naši kluci zcela jasně svého soupeře přehrávali a byli o hodně lepší. Ovšem ani dva pokusy Štába nevedli ke zvýšení skóre. Toho se naši příznivci dočkali až ve 43 minutě. Kubále se dostal k míči, který mu přichystal Tkadlec. Kubále se neukvapil a na jeho přesnou střelu k tyči nemohl Važan zareagovat 2-0.
Druhá půle už nebyla z naší strany tak fotbalová. Naši kluci přestali běhat a v soubojích nebyli tak agresivní jako poločas první. Přesto jsme mohli přidat třetí gól. V 54minutě zahrál Samek trestný kop z pravé strany. Jeho míč našel zcela volného Štába ten ovšem hlavou mířil nad branku. Z následného protiútoku hosté trestali. Míč se dostal po nedůrazu naší obrany k volnému Kašparovi 2-1. O dvě minuty později zahrával opět Samek trestný kop ze strany, jeho pokus znovu nenašel toho správného střelce. Hosté se před naší branku dostávají jen nakopávanými míči. Po jednom z nich hasí Kubošný míč ve skluzu na roh. V 65 minutě vnikl do vápna Samek, který následně našel Kubáleho, ovšem tomu míč v poslední chvíli odmítl poslušnost. V 70 minutě byl v šanci opět Kubále tentokrát v roli nahrávače asistoval střídající Černý. Jeho střelu gólman Važan vytěsnil na roh. Z následného protiútoku zareagovala naše obrana s Poláškem špatně na dlouhý míč do vápna. Vyústěním toho byl hlavičkový souboj který si nechytatelně v malém vápně srazil hlavou Kubošný do vlastní sítě 2-2. Do konce zápasu se na hřišti hodně žlutilo a k vidění bylo hodně soubojů. V 85 minutě se z pravé strany uvolnil Černý. Jeho centr našel ve vápně hlavu nejmenšího muže na hřišti, kterým byl náš obránce Eliáš. Jeho hlavička skončila v síti 3-2. V tento moment málokdo věřil že se hosté z tohoto dokáží ještě vzpamatovat. Opak byl pravdou. V 88 minutě naskočil nejvýše na dlouhý míč Kobylky ve vápně Sova a bylo vyrovnáno 3-3.
Velká škoda. V první půlce předváděli naši kluci výborný fotbal. Dvoubrankové vedení bylo pro hosty hodně štědré. Ovšem druhá půle byla hodně podobná domácímu zápasu s Vev. Bítýškou. Taktéž jsme prohospodařili dvoubrankové vedení. Navíc 5minut před koncem opět vedeme ale opět nezvládnutí standardní situace a vítězství se mění na remízu.

Řekli po utkání

Milan Samek kapitán mužstva
První půlka byla zcela jasně v naší režii a soupeře jsme přehrávali ve všech činnostech. Druhou půlku jsme nepochopitelně vyklidili hřiště a po chybách v obraně jsme umožnili hostům vyrovnat. I přesto jsme mohli v průběhu druhé půle vsítit třetí branku. To se nám nakonec podařilo v závěru utkání,ale nakonec nám tři body nebyli souzeny.