4.kolo IE Znojmo B – Sokol Hevlín 0:6 (0:3)

Branky: 2´+ 79´Sýkora Miroslav, 29´+ 65´Štyks, 22´Šilinger, 74´Treger

Sestavy a hodnocení utkání

IE Znojmo B: Kotáb – Kafka(63´Horák), Poláček(78´Doválel), Bálka – Benda, Mössmer, Šťáva, Škvařil(63´Dufek) – Németh, Černý(80´Hellinger), Rolník

Hevlín: Vida – Haranza, Hycl Jakub, Pomajbík, Szajko – Sýkora Michal, Šilinger, Pechal(70´Hycl Jaroslav), Sýkora Miroslav – Štyks, Treger

Jarda Ludvík trenér

Dnes jsme se utkali s velmi silným týmem. Na poměry OP je toto mužstvo na velmi nadstandartní úrovni, výborně technicky a rychlostně vybavené. Myslím ale, že jsme na ně byli výborně připraveni. To co jsme si řekli, kluci do puntíku splnili a fungovalo to. Bohužel jsme poločas prohráli 0:3 a to hlavně díky rozdílné kvalitě zakončení. Soupeř až na jednu šanci proměnil všechny situace v blízkosti naší brány, za to my jsme nedokázali ani trefit ze 2 metrů prázdnou branku. Sice jsme inkasovali rychlou branku, kdy jsme ji soupeři umožnili při zbytečné ztrátě z našeho rychlého protiútoku, ale nesložilo nás to a mohli jsme a hlavně měli jsme k tomu možnosti, otočit na 2:1 pro nás. Po dalších hloupých chybách jsme inkasovali další 2 branky a na druhé straně při možnosti snížit nepříznivý stav, jsme nebyli úspěšní. Do druhé půle jsme nastupovali s vědomím, že mužstvo hostí má takovou kvalitu, že se nám těžko podaří zápas otočit, ale šli jsme na hřiště s jednoznačnou snahou pokusit se vstřelit kontaktní gól a zápas tak zdramatizovat a dodat si sebevědomí do dalších zápasů. Bohužel jsme velmi brzo inkasovali ČK, která naši snahu úplně zazdila. Takhle hloupě si nechat dát naprosto zbytečné ŽK za zákroky, které absolutně nic neřeší, navíc jedna z nich byla v soupeřově pokutovém území, druhá na polovině hřiště, to je neuvěřitelné. Nevím, co si chtěl hráč dokázat, ale dokázal jenom potopit své mužstvo. Druhý zápas po sobě dohráváme poslední půlhodinu v 10 lidech a potom je frustrace hráčů vysoká. Jen doufám, že nás to psychicky nepoznamená do dalších zápasů. Od našeho vyloučení si s námi hosté dělali co chtěli a jen díky zákrokům našeho brankáře a soupeřovi lehkomyslnosti v zakončení jsme nedostali větší příděl. Hosté vyhráli zaslouženě, jen mě mrzí výše porážky, protože do vyloučení jsme drželi se soupeřem krok. Chtěl bych poděkovat oběma týmům za to jak zápas dohrály. První poločas končil v emocích, ale zápas se dohrál v klidu. My jsme unesli porážku a dohráli jsme utkání bez nějakého zbytečného zákroku pramenícího z výsledku a průběhu utkání a hosté se neuchýlil k tomu, aby nám to pořádně „znepříjemnili“.  Co mě mrzí na mém týmu je chování hráče Bendy, Kotába a Mössmera. Prvně dva jmenovaní by měli rychle spadnout z hrušky dolů, protože svým chováním hrubě ovlivnili zápas. Nerozumím tomuto  chování. Jediné štěstí u Kotába je to, že po jeho „ulevení“ hosté tutovku neproměnili. Mössmer neunesl první poločas a choval se tak, jak ho neznám a mrzelo mě to od tohoto hráče. Doufám, že si také uvědomí své chování a pokusí se na svých emocích zapracovat.