21. kolo - IE Znojmo A - Rajhrad - 6:0

IE Znojmo-Rajhrad 6:0 (4:0), góly: Štáb 3x, Holík 2x, Samek.

V 21 kole jsme na svém hřišti přivítali druhý tým tabulky Rajhrad. Hosté v minulém kole doma prohráli s Tasovicemi 0:1. My naopak chtěli potvrdit bod z Jevišovic. Navíc jsme se museli obejít bez nemocného Tibora Ostrého a tak trenér Ludvík dal důvěru této sestavě:

Minařík,- Kalina,Doválel, Kubošný, Eliáš ,- Černý(71min Zika), Samek( 81min Mossmer), Ostrý M. (61min Švestka),Štáb, – Kubále, Holík.

Od první minuty se začal hrát na mokrém terénu fotbal,který se musel divákům líbit. Hosté z Rajhradu měli hned ve třetí minutě výhodu přímého volného kopu, ale Janoškova střela skončila mimo branku. V páté minutě jsme naopak zahrozili my,ale míč poskakující na brankové čáře hostující obrana uklidila do bezpečí. Do 15min jsme ohrozili ještě dvakrát branku Rajhradu, ale ani střela Kubáleho a hlavička Holíka v síti neskončili. V 16 min se mohli radovat hosté po hlavičce Sedlačka vytáhl tečovaný míč akrobatickým zákrokem Minařík a síti pak skončil místo míče právě on. Známé nedáš dostaneš se projevilo hned o dvě minuty později po Kalinově pasu unikl Kubále a předložil míč do prázdné branky Holíkovi 1:0. Za další tři minuty se po centru Černého a důrazu Holíka ve vápně jsme se radovali po druhé 2:0. Hosté se přesto nechtěli vzdát a mohli snížit po hrubé chybě našeho gólmana Minaříka, který z odkopu namazal přímo na kopačku Kresa,ale naše obrana stihla míč vytěsnit na roh. Fotbal byl v této fázi utkání oboustranně kvalitní a šance si oba týmy vytvářeli i nadále. V 31 min unikal na hostujícího gólmana Černý,ale jeho dlouhá klička ke gólu nakonec nevedla. Neujala se ani střela hostujícího Kouřila. Ovšem v 33min si po přihrávce Kubáleho našlápl k sólu Štáb a nedal Kudrikovi šanci vyniknout 3:0. Čtvrtý gól mohl přidat domácí kapitán Samek, ale jeho střelu z blízka Kudrik zneškodnil. Neporadil si ovšem o minutu později s nájezdem Štába, kterého ideálně našel Holík 4:0. V poločase tak odcházeli domácí diváci nadmíru spokojeni.
I ve druhé půli pokračoval ofenzivní fotbal. Střelecké pokusy na obou stranách pochytali gólmani. V 63 min mohl zvýšit střídající Švestka,ale v dobré šanci překopl hostující branku. Další gólové příležitosti má Štáb a Samek,ale rajhradský gólman Kudrik je vždy na místě. K velkému sólu se odhodlal i obránce Kalina, ale trefil jen nohy hostujícího gólmana. V 70 min už ovšem nedokáže zabránit střele Samka a my zvyšujeme na 5:0.
Trenér Ludvík posílá postupně na hřiště všechny své náhradníky. V 89 min ještě uniká hostující obraně Štáb,dělá kličku Kudrikovi, dokončuje svůj hattrick a upravuje tak výsledek na konečných 6:0.

Jaroslav Ludvík trenér IE Znojmo
Viděli jsme vynikající útočný fotbal od obou mužstev, který se musel divákům líbit. My jsme předvedli nejlepší letošní výkon, který jsme okořenili vysokým vítězstvím, které je pro hosty kruté, protože předvedli kvalitní výkon hlavně v útočné fázi, kde hodně zlobili, ale my jsme konečně zlomili to naše zahazování šancí a dařilo se nám po krásných akcích skórovat. Hráli jsme rychle, jednoduše a hlavně hodně týmově, mužstvo zaslouží za předvedený výkon pochvalu.

Ladislav Berka prezident klubu
Děkuji hráčům za předvedený výkon. Výsledek vypadá jednoznačně, ale vše mohlo být jinak kdyby soupeř proměnil šance které jsme mu po vlastních chybách nabídli. Každopádně se utkání muselo líbit, protože soupeř hrál se snažil hrát až do konce utkání.

Vloženo Pondělí, 07. květen 2007 @ 14:12:40 CEST uložil Sam