20. kolo - Jevišovice - IE Znojmo A - 1:1

Jevišovice– IE Znojmo 1:1 (1:0), gól: Černý.

Ve dvacátém kole jsme přijeli na hřiště Jevišovic abychom se ve  znojemském derby utkalo o body. Domácím se zatím asi nedaří podle jejich představ navíc měli trochu problémy se sestavou. My chtěli svému soupeři oplatit podzimní porážku1:3, ale věděli, že to nebude vůbec lehké. Trenér Ludvík udělal oproti minulému zápasu jednu změnu. Místo Mirka Ostrého dostal přednost Štáb. Sestava pak vypadala následovně:

Minařík,-  Kalina,Doválel, Kubošný, T. Eliáš ,- Štáb( 88min Zika),Černý,  Samek, Ostrý T. – Kubále( 46 min Ostrý M.),Holík.

Hned v úvodu utkání se do prvního závaru před branku domácích dostal Štáb, ale míč skončil v náručí domácího gólmana. Ve 14min ovšem udeřilo na druhé straně. Rohák udělal hrubou chybu a následně ve vápně fauloval.Sudí Soukal ukázal na značku pokutového kopu. Rolník poslal míč na opačnou stranu než šel gólman Minařík 1:0. Hra se přelévala od vápna k vápnu. Více střeleckých pokusů měli domácí, ale vše končilo mimo tyče. My mohli vyrovnat po dvou ideálně zahraných standartách od Černého z boku, ale ve vápně chyběl lepší důraz na míč. Poté se na obou stranách vyznamenali gólmani, když si poradili z nebezpečnými střelami Kubáleho na jedné a Veselého na druhé straně. Do kabin se přece jen mohlo odcházet za nerozhodného stavu. Ve 40min se po pěkné kombinaci ve středu pole dostal do šance Ostrý Tibor, ale sám před  gólmanem trefil jen jeho nohy. Proto byl stav utkání po 45min 1:0 pro domácí.
Druhá půle začala pro nás dramaticky. Kalimero hned v prvním souboji ostře fauloval domácího Hazuchu a uviděl červenou kartu. Od tohoto momentu se na hřišti svedla urputná bitva. Domácí měli několik slibných šancí, ale Minařík v naší brance byl vždy na místě. I přesto že hrajeme  v deseti máme daleko lepší pohyb  jsme častěji u míče a dostáváme domácí nečekaně pod tlak.V 55minutě se Černochovi podařilo vyrovnat,ale k údivu všech přítomných gól neplatil pro odmávaný ofsajd. Na hřišti se několikrát zajiskří a padají i žluté karty. My makáme na doraz. Domácí hrají nervózně nedokáží si přesně nahrát a podržet míč. Přesto mohou dát druhou branku, ale v zakončení jsou hodně nepřesní. To se jim málem stalo osudným. Běží 69 min  závar ve vápně Sam střílí, gólman vyráží míč který poskakuje na malém vápně, ale naštěstí pro domácí nekončí v síti. V 71 min reklamujeme  hraní rukou domácího beka,ale hlavní rozhodčí je proti. Na hřišti se stupňuje nervozita přibývají další žluté karty a my se stále více tlačíme k bance domácích. Ti brání výsledek i proti deseti a zdržují hru. V 86 min má dobrou šanci Ostrý Tibor, ale stav je stále 1:0. Začínáme hrát vabank. 89min dlouhý balón za obranu Samek vybojovává míč v souboji a přenechává míč Holíkovi, který po kontaktu domácího beka padá. Sudí soukal neváhá a píská pokutový kop a po druhé žluté vylučuje domácího Kratochvíla. Pevné nervy pak prokazuje hostující Černoch a bombou doprostřed branky zaslouženě vyrovnává. Hned o minutu později zahrávají domácí ještě rohový kop, ale pak sudí Soukal naposled píská do píšťalky a ukončil tak dramatické a bojovné derby.

Jaroslav Ludvík trenér IE Znojmo.
V zápase jsme hlavně chtěli odčinit podzimní  porážku, kterou nám Jevišovice uštědřili na našem hřišti, věděli jsme, že je mezi námi rozdíl 3 bodů a pokud by se nám podařilo uspět, tak bychom se na soupeře dotáhli.
První půlka byla vyrovnaná, plná soubojů ve středu hřiště, v nichž měli navrch domácí a po obrovské chybě Doválela šel soupeř gólem z penalty do vedení, my jsme si vytvořili jednu obrovskou šanci, kdy šel sám na brankáře Ostrý T., ale neproměnil. Do druhé půle jsme udělali změny v sestavě, ale nepochopitelný zkrat předvedl Kalina, za který dostal červenou kartu a nás čekalo velmi dlouhé oslabení. Mužstvo se ale neuvěřitelně semklo, domácí jsme zatlačili do defenzívy a byli jsme lepším týmem. Hru jsme otevřeli, hráli jsme vabank, z čehož pramenili šance domácích, při kterých nás fantasticky podržel Minařík. Naše snaha vyvrcholila vyrovnávacím gólem v 89.min..Myslím si, že remíza je zasloužená a jsem hrdý na mužstvo za předvedený výkon v druhé půli, škoda jen, že první půlku jsme trošku zaspali.

Vloženo Pondělí, 30. duben 2007 @ 12:10:19 CEST uložil Sam