19. kolo - IE Znojmo A - Tasovice - 1:3

V 19. kole jsme na svém hřišti v Oblekovicích přivítali vedoucí tým tabulky Tasovic. Hosté v minulém kole doma rozdrtili  Mor. Slávii. Naši kluci chtěli navázat na jarní neporanitelnost. Trenér Pěnkava udělal oproti minulému zápasu jednu změnu. Místo Urválka nastoupil do základní sestavy Samek. Na hřiště tak vyběhla  jedenáctka ve složení:

Minařík - Kalina, Eliáš, Kubošný, Tkadlec - Ostrý, Šťava (76 - Turek), Samek, Černý - Kubále, Štáb (69 - Urválek).

Hned od úvodního hvizdu viděla početná divácká kulisa aktivní nástup Tasovic. Hosté se do našich borců zakousli a měli územní převahu. Souboje ve středu hřiště byli místy tvrdé, ale hlavní sudí kartami šetřil. V 15 minutě se měnilo skóre. Po dlouhém autu do vápna prodloužil míč Doležal a Pavlíček důrazně dokopl míč do branky 0:1. Do 30 minuty byli hosté stále aktivnější, ale do brankových příležitostí se nedostávali. Naši kluci postupem času srovnali hru a až do konce prvního poločasu hráli lépe než hosté z Tasovic. Měli jsme i šanci vyrovnat po centru Štába se k míči ve vápně dostal Kubále, ale jeho pokus skončil vedle branky.

Nástup do druhé půle byl velmi kuriózní. Běží 51. minuta hostující gólman vykopává míč z ruky a ten z prvního dopadu ve vápně s přispěním větru končí v domácí brance 0:2. Domácí  borci se nenechávají tímto gólem rozhodit. Na tabuli svítí 64 minuta a skákající míč ve vápně trefuje Ostrý a s přispěním jednoho s obránců končí míč v síti 1:2. Naši borci jsou náhle na koni. Ovšem euforii brzdí sám střelec naší branky Ostrý, který nešetrně přejel jednoho z tasovických a po zásluze viděl červenou kartu. Ani tento moment naše kluky nezlomil. I v deseti lidech hrajeme velmi houževnatě a v poli jsme lepším týmem. Hra se přelévá od jedné branky ke druhé a diváci vidí velmi zajímavé utkání. Rozhodující moment přichází v 78. minutě Černý ideálně nachází ve vápně domácího kapitána Samka, ten ovšem s gólovou šancí naložil více než mizerně a netrefuje ani branku. Další náš tlak vychází na prázdno. Hosté podnikají nebezpečné brejky do naší otevřené obrany. Trenér Pěnkava posiluje útok vysunutím libera Kaliny na hrot, ale ani tento moment k vyrovnání nevede. Naopak hosté v nastaveném čase přidávají třetí branku střídajícím Fortelným a dramatické utkání končí výsledkem 1:3 pro hosty z Tasovic.

Milan Samek hrající asistent

V první půlhodině byli hosté určitě lepším týmem a je škoda že jsme je pustili do vedení. Druhá branka nás na chvilku vykolejila, ale bojovností jsme se vrátil zpět do utkání, podařilo se nám snížit a následně i v 10 lidech jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Ovšem takovéto zápasy rozhodují šance a případě že neproměním takovou gólovou jakou jsem měl, pak není možno myslet na lepší výsledek navíc s takovým týmem jakým Tasovice jsou.

Ve fotogalerii můžete najít spoustu fotek z tohoto zápasu.