První prohra

2. kolo

Novosedly – IE Znojmo 2:0 (1:0)

Ve druhém kole jsme přijeli na hřiště Novosedel. Obě mužstva dokázala v minulém kole naplno bodovat na hřišti svých soupeřů. A tak se čekalo zajímavé utkání my přijeli bez potrestaného libera Kaliny. Trenér Pěnkava byl proto nucen udělat změnu a poslal na hřiště sestavu v tomto složení:

Minařík,- Grec, Doválel, Eliáš , Kubošný (67min Turek)- Černý, Samek, Šťava, Kahoun, - Kubále, Křišťál (60 min Štáb).

Od začátku utkání jsme zvolili defenzivní taktiku a čekali co domácí vytvoří. Ti se tlačili na naší půlku . První střelu v utkání jsme si vytvořili my, ale s pokusem Sama v 10minutě si domácí gólman poradil. Domácí hráči na sebe nenechali dlouho čekat a ve 13 minutě se dostali do první vážnější šance, která ovšem ke gólu nevedla. Domácí měli na hřišti výškovou převahu a zlobili po standartách. V 19minutě se po rohovém kopu odrazil míč na vápno a následná bomba trefila do ruky Šťavu,ale sudí nevyslyšel protesty domácích hráčů. K podobně odraženému míči se dostal i Sam,ale jeho pokus vytěsnila domácí obrana na roh. Ve 29minutě se vyznamenal gólman Minařík,kdy reflexivně nohou vykryl samostatný nájezd novosedelského útočníka. Domácí hrají lépe mají lepší pohyb směrem do útoku. My se až příliš soustředíme na bránění a naše dlouhé nakopávané balóny nemají proti dobře organizované a výškově převyšující obraně žádnou šanci. Ve 32minutě se dostal k zakončení Šťava, ale jeho střela těsně minula domácí svatyni. Už to vypadalo, že se do kabin bude odcházet za bezgólového stavu. Běžela však 45minuta,domácí zahrávají roh a v následném závaru dotlačili míč do branky 1:0.

Našim hráčům se nepovedl nejen závěr prvního poločasu, ale i nástup do druhé půle. V 47minutě jsme udělali faul těsně před vápnem a domácí hráč se trefil přesně 2:0. Po tomto momentu musíme otevřít hru směrem do předu. Trenér Pěnkava v 60minutě poprvé v utkání střídá a málo využívaného Křišťála nahrazuje Štáb. V 63minutě můžeme snížit,ale Eliáš ve velmi dobré šanci neproměnil. Naši kluci hrají aktivně a otevírají hru. Dostávají svého soupeře pod tlak a dokazují že také umí hrát fotbal,ale chybí jim lepší finální přihrávka. Domácí hrají do otevřené obrany, ale v přečíslení jim chybí klid. V 80 minutě se zlobíme na hlavního sudího který zastavuje samostatný nájezd Kubáleho a píská mu útočný faul. V 93minutě utkání končí.

Naši kluci se v tomto zápase mohou zlobit jen sami na sebe za to, že udělali více chyb v obraně než domácí a v útoku nebyli tak efektivní jako jejich soupeř. Je pravda že Novosedly hráli dnes velmi dobře a ukázali že mají kvalitní mužstvo.

Tomáš Pěnkava , trenér IE Znojmo

V tomto utkání jsme si chtěli odvést minimálně bod. V první půli jsme se soustředili více na defenzívu. Nezvládli jsme ovšem poslední minutu a z rohu jsme inkasovali. Navíc jsme nezachytili ani úvod druhé půle. Po druhé inkasované brance jsme začali konečně hrát trochu aktivněji, ale v koncovce nám chyběl potřebný klid. Z tohoto důvodu nejsem spokojen s výsledkem. Jinak ovšem musím sportovně přiznat, že soupeř dnes předvedl kvalitní výkon .