Střelecké hody

4. kolo

Bosonohy – IE Znojmo 0:5 (0:1), góly: Křišťál 3x, Samek, Kubále.

Ve čtvrtém kole jsme přijeli do Brněnské čtvrti Bosonoh. Na místním hřišti se nám v posledních zápasech příliš bodově nedařilo a tak jsme tento komplex chtěli změnit. Domácí potřebovali již nutně vyhrát, aby vylepšili svou bodovou bilanci na které měli po třech odehraných kolech stále nulu. Trenér Pěnkava udělal oproti minulému zápasu změnu v sestavě. Na lavičce zůstal kvůli menším zdravotním problémům Samek. S kapitánskou páskou nastupující Doválel přivedl na hřiště tuto sestavu.

Minařík - Kubošný, Doválel, Turek, Eliáš, - Štáb (74 min Grec), Černý, Šťava, Kahoun (54 min Samek) - Kubále (80 min Jakub), Křišťál.

Do utkání vstoupili aktivněji naši kluci. V 5 minutě unikl po pravé straně Štáb,ale jeho centr skončil těšně za domácí brankou. V 8 minutě došlo v naší obraně k nedorozumění a toho mohl využít domácí Bělohlávek, ovšem jeho nebezpečnou střelu vytáhl konečky prstů gólman Minařík na roh. Po těchto dvou momentech se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Ve 20minutě rozehrál Černý ideálně trestný kop z boku a dal přímo na hlavu Křišťála. Míč však skončil těsně vedle pravé tyče. Ve 28 minutě podnikl výpadek do obrany Bosonoh opět Černý,ale jeho centr nenašel ve vápně číhajícího Křišťála. Naši borci jsou ve hře do útoku nebezpečnější než nepřesně hrající domácí. Ve 34 minutě může dát první gól v utkání Kubále. Jeho pokus přímého kopu z 18m trefuje jednoho z domácích ve zdi přímo do hlavy. Do kabin přesto odcházíme šťastnější my. Běží 43minuta, k míči se těšně za půlicí čarou dostává Černý. Drze s ním proniká domácí obranou až na hranici 20metrů a střílí, odražený míč se dostává na malé vápno k rychlonohému Křišťálovi a ten šikovně podél gólmana dává na 0:1.

Vstup do druhé půle máme přímo drtivý. V 52minutě má velkou šanci na změnu skóre Šťava, ale jeho pokus v síti nekončí. V 53 minutě trefuje Kubále tyčku. Do třetice mohl změnit skóre hlavou Doválel reklamujeme míč za brankovou čarou, ale hlavní sudí společně s čárovým ukazují hrajte dál. O minutu později posílá trenér Pěna na hřiště Sama. Na hodinách svítí 64minuta k míči se dostává Černý a ideálně nachází rozběhnutého Sama, který vniká do vápna a podél gólmana posílá náš tým do dvoubrankového vedení. Tímto gólem jsme převzali otěže zápasu do svých rukou(nohou) .V 71 minutě s chutí hrající naši kluci přidávají další branku. Křišťál si udělal s domácí obrany trénovací panáky několikrát jim zamotal hlavy a s přehledem poslal míč k tyči 0:3. Domácí jsou zdrceni nemají dostatek morálních sil na zkorigování výsledku. My naopak v utkání jasně dominujeme a přehráváme domácí po všech stránkách. V 77minutě proniká domácí obranou Sam a naservíroval míč přesně na kopačku Kubálemu pro kterého nebyl problém dát gól 0:4. Do konce zápasu přidáváme ještě další gól po akci na jeden dotek kdy míč putoval po ose Sam, Šťava, Grec,Sam a na konci Křišťál, který tak dovršil svůj hattrick v tomto utkání.

Naši borci si tak odváží zasloužené tři body a potěšili tak na duši naše věrné diváky(kterých v autobusech docela přibývá) výkonem, předvedenou hrou a pěknými akcemi.

Tomáš Pěnkava Trenér IE Znojmo:

V tomto utkání jsme podali velmi dobrý kolektivní výkon a zaslouženě vyhráli.Po druhém gólu jsme zcela ovládli hru a soupeře jsme nepustili do žádné gólové šance. Jsem rád že jsme konečně zahráli to na co tento tým má. Doufám že v těchto výkonech budeme pokračovat i nadále.