Derby na úvod sezóny se vydařilo

FK IE Znojmo B - Konice - 5:0 (4:0), góly - Ostrý M. - 2x, Krejčí, Dočekal, Vyorálek. DSC01494.jpg

V 1. kole k nám přijeli k tradičnímu derby Konice. Trenér Jiří Samek dal po těžkém rozhodování důvěru těmto hráčům:

Krčál - Pojer Michal (46 - Navrkal), Logr, Mossmer, Truhlář - Meister (46 - Pavelka), Ostrý Miroslav, Pojer Miloš (46 - Dočekal), Krejčí, Vyorálek, Vašíček.

DSC01488.jpgUtkání začalo vzájemným oťukáváním a bylo cítit, že se jedná o první zápas nové sezóny s množstvím nepřesností.
K první nebezpečné sřele se k údivu domácích dostal konický Svoboda, ale s jeho střelou se Krčál bez větších problémů vypořádal.
Neurovnaná hra trvala prakticky do 25. minuty, kdy se konečně domácím podařilo vstřelit gól. Po lehkém centru se nikým neatakovaný hlavou trefil Mirek Ostrý - 1:0. Následný tlak našeho mužstva přinesl ovoce a další góly na sebe nenechali dlouho čekat. Zhruba v pětiminutových intervalech se do konické sítě následně trefili - znovu Mirek Ostrý hlavou, Lukáš Krejčí a Robin Vyorálek. Do šaten se tak odcházelo za velmi příznivého stavu pro nás - 4:0. V druhé půli vystřídali všichni tři náhradníci a na hře bylo zná, že letní příprava nebyla k zahození. Fyzicky i technicky jsme byli lepší a prakticky jen v závěru, kdy se Konice dostali k brance a nastřelily břevno se k další vážnější akci nedostaly. Dalibor Dočekal upravil skóre na konečných 5:0 a my mohli slavit úspěšné vstoupení do nové sezóny.

Názory po skončení utkání:
Jan Svoboda, trenér Konic - "S tímto mančaftem musíte projít trojkou jak máslem. Pokud budete hrávat v téhle sestavě, těžko vás někdo porazí."

PS: foto není moc kvalitní, neboť jsem byl pověřen asistencí hlavního rozhodčího.