Přimětice - FK IE Znojmo B - 1:9

5. kolo

Přimětice - FK IE Znojmo B - 1:9 (1:4), góly - 2x Meister, 2x Dočekal, Vyorálek, Ostrý Mir., Pavelka, Jakub, Logr.

K nedělnímu dopolednímu zápasu jsme vyjeli do Hlubokých Mašůvek, kde má dočasný azyl přimětický klub, který buduje na svém hřišti trávu (konečně). Sestava, do které byl poprvé nominován také trenér Á-mužstva Tomáš Pěnkava byla následující:

Krčál - Logr, Pěnkava, Pavelka, Navrkal (15 - Dočekal), Jakub, Ostrý Mir., Truhlář (60 - Benda), Vyorálek, Meister,Vašíček (70 - Klaška).

Utkání začalo na dosti nerovném, neposekaném, ale příjemně měkkém hřišti (hned vedle hřbitova) lépe pro nás. Od začátku jsme chodili naplno do všech balónů a to se vyplatilo. Hned zhruba v páté minutě jsme se dnes dobře hrajícím Lubošem Meistrem dostali do vedení. Neuběhlo snad ani pět minut a trefili jsme se znovu. Martin Pavelka hlavičkou trefil břevno z vnitřní strany a golman už míč vytahoval za brankovou čárou. Za tohoto stavu se na hřišti objevil Dalibor Dočekal, který vystřídal zraněného Michala Navrkala. Ten si pravděpodobně podle klubového lékaře poranil zadní stehenní úpon. Radek Truhlář se přesunul do obrany a Dočekal si šel zavzmonínat na své rychlé brejky na levou stranu zálohy. Koneckonců nezůstalo jen u vzpomínání, ale skutečně si Dalibor dnes myslím zaběhal. Do poločasu se nám podařilo dát další branku. Domácí se však k několika slibným zakončením také dostali a po jednom z nich se jim podařilo snížit na 1:3. My jsme se ale nenechali zaskočit a přidali jsme další branku. Do kabin se tak šlo za tohoto stavu a s vědomím, že hru máme plně pod kontrolou.

Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změn a tak jsme na lavičce s Petrem Klaškem dál trpělivě čekali na svou šanci. Další naše branky jsme nenechali dlouho čekat. Bohužel vzhledem k množství branek a mé paměti si sled branek a jejich střelce nevybavuji zcela přesně. Ale velmi pěkně se trefil po zemi Dalibor Dočekal z úhlu do protilehlého rohu branky, kdy se k němu dostal odražený balon od zdi po přímém kopu. Soupeř byl dnes opravdu slabý a tak jsme jej prakticky k ničemu vážnějšímu nepustili. Asi v 60. minutě (hodinky jsem na lavičce neměl a časomíru jsem taky za celý zápas nenašel) jsem se ke vzteku Petra Klašky dostal na hřiště i já, místo Radka Truhláře a asi za deset minut samozřejmě taky Kempa (pro neznalé Petr Klaška). Ve druhém poločase se ještě trefili Mira Ostrý, Arnošt Logr, Luboš Meister a kupodivu taky Robin Vyorálek. Konečně. Zápas tak skončil naší vysokou výhrou 9:1 a po delší pauze jsme tak na rozdíl od kluků z Přimětic měli pěkný závěr neděle. Doufejme, že nás dnešní výkon nakopne k lepším výsledkům a rychle zapomeneme na špatný začátek sezóny.