FK IE Znojmo B - Starý Petřín - 1:3

FK IE Znojmo B - Starý Petřín - 1:3 (0:1), gól: Ostý M. ie_b-spetrin-15092007

Po minulé vydařené výhře venku jsme doma přivítali v současnosti první mužstvo tabulky. Jak se později ukázalo tak zaslouženě první. Mužstvo jako trenér vedl Marek Dohnal, protože Jirka Samek byl pracovně zaneprázdněn Vinobraním. Sestava byla následující:

Krčál - Logr (46. - Pojer Michal), Dočekal, Pěnkava (46. - Klaška), Truhlář - Jakub (55 - Benda), Ostrý M., Pavelka, Vašíček - Vyorálek, Meister.

Utkání začalo vcelku slušným tlakem nás domácích, kdy jsme si v prvních deseti minutách vytvořili minimálně tři vyložené šance, které jsme bohužel nevyužili a to se (jak se později ukázalo) stalo osudným pro toto utkání. Hosté se však v žádném případě nenechali vyvést z míry a naopak začali hrát nátlakovou hru s potřebnou tvrdostí, ale především bojovností a chutí jít za vítězstvím. V obraně se jako stopér představil fotbalovým fandům známý bývalý kanonýr Roman Přibyl, který se svými současnými kilogramy tentokrát na naše útočníky v pohodě stačil a všechny nebezpečné míče s přehledem odkopával. Po několika lehkých závarech se hosté asi ve 20. minutě ujali vedení penaltou, po faulu Arnošta Lógra. Jako hlavní sudí vedl utkání Pavel Kolesa z Havraníků, který nás dobře zná a myslím, že zapískal na naše poměry vcelku slušně. Po obdržené brance jsme svou hru nadále nezlepšili a soupeř naopak jezdil jak se říka "po prdeli". Poločas tedy skončil 0:1 pro hosty.

V kabině jsem nebyl, ale každopádně do druhého poločasu nastoupil místo Tomáše Pěnkavy Petr Klaška, který šel samozřejmě do zálohy a na předstopera se přesunul Martin Pavelka. To však nebylo všechno. Dnes chybujícího Arnošta Logra na levém beku vystřídal Michal Pojer. Naše hra se ale ani tak nějak moc nezlepšila, i když určitý tlak jsme si vytvořili. Když už to vypadalo, že hostům přece jen došly částečně síly a my bychom se mohli dostat alespoň k vyrovnání vytvořil Petr Krčál neuvěřitelnou chybu a hosté nabídnutou šanci v bezprostřední blízkosti branky umístili balon do sítě. 0:2. Po této brance jsem šel na hřiště já místo Lukáše Jakuba. Bohužel snad z prvního následujícího útoku prošel naší obranou od půlící čáry jako máslem hostující útočník a pohodlně zavěsil na 0:3. Vypadalo to hrozivě. My jsme se však nepoložili a vytvořili jsme si obrovský tlak, který bohužel končil vždy kolem šestnáctky. Až zhruba v 75. minutě jsme se po faulu dostali k penaltě. Jejím exekutorem byl Robin Vyorálek. Ten ji však kopl velmi špatně, golman ji vyrazil naštěstí před sebe a dobíhající Mirek Ostrý přehodil golmana. 1:3. Následný pokračující tlak a touha zvrátit výsledek byl sice silný, ale neproduktivní. Prakticky jsme se nedostali k zakočení nebo přímému ohrožení soupeřovi branky. Závěr se odvíjel již v jakési křeči a tak jsme doma snad poprvé co si kdy pamatuji doma prohráli se Starým Petřínem 1:3.

Každý měl spousty keců a názorů jak to měl trenér postavit a co kdo dělá špatně, ale k solidnímu vyjádření k zápasu se mi podařilo přemluvit jen Radka Truhláře:

Myslím, že utkání bylo vyrovnané. Ze začátku jsme měli vyložené šance, které jsme nedali a za stavu 0:0 na nás byla odpískána penalta. Prohráli jsme, bohužel. Výkonem jsme nepřesvědčili, ale jede se dál. Uvidíme v dalším zápase, kdy jedeme na horkou půdu do Dobšic.