13. kolo - Újez u Brna - IE Znojmo - 0:3

Po naprosto zbytečné remíze v domácím zápase s Kohoutovicemi, která nás bude ještě dlouho mrzet, jsme zajížděli do Újezda, na horkou půdu mužstva, které doma ještě neprohrálo.

Do utkání jsme nastoupili v sestavě:

Minařík - Eliáš, Kalina, Šťáva, Ostrý - Černý, Veselý, Samek, Urválek (66' Tkadlec) - Kubále (87' Čech), Štáb (88' Samek J.)

V Újezdě je velmi úzké a hrbolaté hřiště, takže to vypadalo, že se zde bude odehrávat hlavně velmi bojovné utkání. Domácí jsou známí tím, že doma hrají velmi agresivně a nátlakově, proto také doma ještě neprohráli. Od začátku zápasu žádné mužstvo na nic nečekalo a hrálo se "nahoru dolů". Domácí dokazovali, že hlavně v agresivitě je jejich síla a my jsme se jim snažili v tomto vyrovnat a přidat navíc techniku. Už v 5. min. Štáb od poloviny hřiště pronikl mezi stopery až do vápna, ale v poslední chvíli jeho střelu zblokoval obránce skluzem. 7min. a domácí poprvé zahrozili - zahrávali roh a ukázali nám v čem je jejich síla, ve vápně byli hodně důrazní. Z odvráceného rohu jsme předvedli rychlý brejk, kdy Samek vyvezl míč , přihrál Černému, jehož centr do vápna na osamocené naše tři hráče zlikvidoval domácí brankář. Následující desetimutovku domácí zahrávají sérii rohů a přímých kopů, ale naše obrana v čele s Minaříkem pracovala bezchybně. Ve 20' krásná akce Urválka, kdy zacentroval za obranu, kam si naběhl Samek, který zpracoval na volného a s velkou chutí hrajícího Štába, jehož křížná střela těsně minula bránu. 27' chytrá přihrávka Veselého na rozběhnutého Štába, který po kličce stoperovi vniká do vápna a přihrává volnému Kubálemu, který dáva do prázdné branky na 1:0 pro nás. O minutu později se znovu Štáb řítí sám na domácí branku, ale zakončení řešil zbytečně složitě a míč mu vracející se obránci ukopli. Domácí jsou zakřiknutí, bylo vidět, že nejsou zvyklí doma prohrávat a začali hrát ještě agresivněji, ale svou pozornost od utkání odvraceli nesmyslnými hádkami s rozhodčími, když hledali chybu všude jinde než u sebe. Ke slovu se dostali až v 35. min, kdy zahrávali 2 přímé kopy za sebou, ale Minařík ve vzduchu kraloval. 38' Urválkův přímý kop našel zapomenutého Štába, který ač sám na malém vápně, hlavičkuje nad. 45' Samkův přímý kop z hranice šestnáctky brankář vyrazil.

Ve druhé půlce jsme pokračovali v naší aktivní hře a vytvářeli jsme si spoustu šancí, hlavně se Štábem si nevěděli domácí vůbec rady. 47' Kubále z otočky těsně vedle. 50' Urválek z hranice vápna vysoko nad. Potom se dostali ke slovu domácí a vytvořili si 2 nebezpečné závary v našem vápně, z nichž jeden zakončili střelou těsně nad naší bránu. V 58' a 61' minutě utekl Štáb obráncům, ale oba dva brejky zakončil střelami vysoko nad. O chvíli později přišla asi nejhezčí a nejnebezpečnější akce domácích, únik po naší levé straně, centr do vápna, kde osamocený domácí útočník zakončil velmi slabě do náruče Minaříka. V 66' nahradil Urválka Tkadlec a hned chvíli poté jsme předvedli další rychlou akci už z našeho vápna, kde převzal míč Černý, přeběhl celé hřiště našel Štába, který udělal kličku obránci a vystřelil, jeho střelu gólman vyrazil ke Kubálemu, který se pohyboval tam, kde měl a zvýšil na 2:0. Po tomto góle domácí rezignovali na hru a soustředili se jen na rozhodčího a na to, jak nám co nejvíce ublížit, z čehož pramenili jejich 2 červené karty, které dostali v 80. a 90. minutě. My jsme se nenechali odradit a dál jsme si vytvářeli šance. V 81' rychlá akce 3 na 2, kdy míč putoval po ose Štáb, Samek ke Kubálemu, který orazítkoval tyč domácí branky. V 84' jsme zahrávali pokutový kop po ruce domácího hráče, který proměnil Samek - 3:0. Po tomto góle šanci zahrát si tuto soutěž dostali i naši dva dorostenci Čech a Samek, kteří vystřídali naše velmi dobře hrající útočné duo. Domácí ještě v závěru z ojedinělé šance nastřelili tyč Minaříkovi branky a po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme oslavili naše zasloužené vítězství spolu s našimi fanoušky, kteří dorazili v opravdu hojném počtu.

Řekli po utkání:

Veselý Martin, záložník IE Znojmo - V bojovném utkání jsme se dokázali domácím vyrovnat v jejich nasazení a narozdíl od nich jsme přidali fotbalové myšlení a po krásných akcích jsme stříleli branky.

Berka Ladislav, prezident IE Znojmo - Chtěl bych poděkovat celému mužstvu za předvedený výkon. Je vidět, že když se soustředíme na hru, hrajeme to co máme a odpustíme si nekázeň na hřišti, jako jsou různé diskuse s rozhodčím a mezi sebou, tak předvádíme výborné výkony a fotbal na který se pěkně dívá.

Jaroslav Ludvík