IE Znojmo B - Únanov B - 3:1

IE Znojmo B - Únanov B - 3:1 (2:0), góly - Meister, Poláček, Vyorálek

Do prvního jarního kola poslal hrající trenér Poláček na hřiště tuto sestavu:
Polášek - Navrkal, Petrla, Logr, Benda - Truhlář, Poláček, Urválek (46. - Miloš Pojer), Holzbauer (70 - Michal Pojer) - Vašíček (20 - Vyorálek), Meister.

Začátek utkání byl ve znamení vzájemného oťukávání a seznamovaní se s příchodem jara. A to doslova. Sobotní odpoledne bylo opravdu překrásné jarní počasí a obě mužstva minimálně prvních deset minut hrály s nepřesnostmi a nervozitou na kopačkách. Pak se ovšem ukázalo, že jsme v zimě pravděpodobně dobře potrénovali a dalších dvacet minut jsme předváděli nádhernou hru na jeden dotek a soupeř si s tím zjevně nevěděl rady. Kolem 20 minuty se nám zranil (po zákroku soupeře) Martin Vašíček a tak byl střídán Robinem Vyorálkem. Myslím, že to bylo zhruba ve stejném čase, nám nebyl uznán gól (Luboš Meister) pro údajný ofsajd (offside), odmávaný soupeřovým pomezním (prý fakt nebyl, ale to nemohu relevantně posoudit). Asi za pět minut jsme se však konečně trefili. Po skrumáži v malém vápně už byl Lubošovi Meisterovi uznán gól - 1:0. Další minuty jsme soupeře doslova k ničemu nepustili a po nádherné akci na jeden dotek se trefil zkušeně (myslím, že dokonce z první) kapitán a trenér v jedné osobě Ondra Poláček (jinak samozřejmě Drda) - 2:0. Závěr poločasu už nebyl tak pohledný, ale kromě snad jednoho úniku jsme soupeře k ničemu nepustili.

Druhá půle již nebyla tak na pohled pěkná, ovšem nám se podařilo, konkrétně Robinovi Vyorálkovi vstřelit (lobovaným technickým míčem) po relativně rychlé a kombinační akci gól na 3:0 a bylo o zápase prakticky rozhodnuto. Soupeř působil odevzdaně a kazil většinu přihrávek. Samozřejmě to bylo způsobeno našim rychlým přístupem k hráčům a natrénované zimní hodiny byly v závěru překvapivě vidět. I když jsme věkově pravděpodobně značně převyšovali, nebylo to na hřišti znát (nutno podotknout, že překvapivě i pro nás samotné). Soupeř byl tak vysílen, že i mne nechal projít k velkému vápnu a aby toho nebylo málo, tak mne nechal i vystřelit. Brankář mi však nedopřál užít si běhu k zaplněným tribunám a mou střelu vytáhl na břevno. V závěru zápasu jsme svou nedůsledností ještě dopřáli soupeři snížit na 3:1 a to bylo prakticky vše co se v sobotu odpoledne na oblekovickém trávníku událo.

Pozn. autora: časy jsou orientační a pokud byly i akce jinak režírované nebo mám chyby ve jménech, tak mě opravte.