10. kolo - IE Znojmo A - Dobšice - 4:2

dobice_1.jpgIE Znojmo – Dobšice 4-2 (0-1), góly - Čech P.3x,  Mossmer.

Drmota – Čech M.- Kir , Moosmer, Dufek L. - Sovjak, Šperl,  Samek, Chlubna – Čech P., Kafka,
Střídání - Hagendorfer,Vavříček,Dufek J.

V desátém kole jsme na svém hřišti přivítali druhý celek tabulky okresní soutěže. Hosté měli před utkáním stejně bodů jako naši kluci na prvním místě. Už delší dobu se schylovalo k tomu, že to bude šlágr kola a utkání podzimu. Proto také na tento zápas byli delegovaní tři rozhodčí. Cestu na tento důležitý zápas si našla pěkná divácká návštěva (150).
Do utkání vstoupili naši kluci s velkým nasazením. V prvních 20 minutách jsme si vytvořili hned několik velmi dobrých příležitostí. Většinu z nich měl na kopačce rychlonohý útočník Petr Čech, ale všechny jeho pokusy končili mimo tyče. Dalekonosnou střelou se prezentoval kapitán Mossmer se kterou si gólman hostí poradil. V 18 minutě nepadl ani gól z nacvičeného signálu. A tak se ve 23 minutě potvrdilo známé „nedáš dostaneš“. Hosté se po závaru ve vápně prosadili důrazně hlavou útočníkem Raabem 0-1. Po tomto gólu se naši do 30 minuty vzpamatovávali. K vyrovnání jsme měli kousek po šanci Kafky. Závěr prvního poločasu měli více ze hry hostující hráči, ale do vyložené šance se nedostali.
dobice_2.jpgÚvod druhé půle se nám vůbec nepovedl. Hned v 47. minutě otálel s míčem ve středu hřiště Šperl a rychlou akci do otevřené obrany potrestal Kurilov 0-2. Naši kluci se i přes tento nepříjemný moment nechtěli vzdát a makali stále na doraz. Odměnou jim byl v 53. minutě gól na 1-2. Míč nakopl Kafka přesně na volného kapitána Mossmera , který pohotovou střelou překonal gólmana. Ovšem míč skončil na tyči a naštěstí se odrazil ke zcela volnému Petru Čechovi a ten rozjásal poprvé naši lavičku. Tento gól jakoby nalil živou vodu do našich kluků. Do každého souboje jsme chodili s obrovským odhodláním a dávali do hry srdce. Další šanci na gól měl Petr Čech, ale jeho průnik a následná střela však skončila mimo tyče. Trenérská dvojice domácích Samek Jiří a Milan provádějí během několika minut dvojí střídání. V 65. minutě má obrovskou šanci na vyrovnání opět Petr Čech, ale tváří v tvář gólmanovi napaluje míč hodně nad břevno. Vše si vynahradil v 69. minutě, kdy se dostává za obranu a svůj samostatný únik řeší konečně s klidem a vyrovnává na 2-2. Naši kluci jsou hodně nahoře. Hosté naopak klesají. Nápor našich stoupá, ovšem trenéři nabádají ke hře ze zajištěné obrany. V 84. minutě uniká po pravé straně střídající Hagenhofer, vniká až do vápna, zbavuje se dvou obránců a ideálně nachází Petra Čecha, který nekompromisně uklízí míč do hostující sítě  3-2. Euforie a radost celé naší střídačky je neskutečná. Všichni domácí fanoušci bouří, jásají a zároveň sledují ležící chumel radujících se hráčů. Někde dole pod hromadou těl leží autor poločasového hattricku. Závěr utkání dohráváme v obrovském nasazení na všech je vidět, že se vydali ze všech sil. Běží 90 minuta, Kafka vyhrává souboj ve středu hřiště, vniká do vápna, kde je nekompromisně skolen ze zadu obráncem Fialou. Rozhodčí Fousek píská penaltu. Míč si staví kapitán Mossmer a s přehledem poslal míč do opačného rohu, než šel gólman hostí  4-2. O dvě minuty později hlavní sudí píská naposled. Gejzír radosti vytryskl na plno. Hráči slaví svým rituálem na středu hřiště a následně děkují všem divákům a vychutnávají si svůj den. Otočit zápas z 0-2 za poločas navíc s takhle kvalitním soupeřem před takovou diváckou kulisou to se prostě neděje každý týden.
Ti co přišli na toto utkání, viděli opravdu velmi zajímavý kvalitní a dramatický zápas se vším, co k tomu patří. Zásluhu na tom mají oba dva týmy, které předvedly výborný fotbal. Do utkání zapadla i trojice sudích, která utkání zvládla v pohodě.

Samek Milan trenér

Do utkání jsme vstoupili aktivně a v prvních 20. minutách jsme mohli klidně vést o dvě branky. Naopak soupeř trestal hned z první vážné šance. Vstup do druhé půle byl pro nás hodně nešťastný. Co ovšem následovalo do konce zápasu byla prostě fotbalová nádhera. Klukům jsem celý týden vtloukal do hlavy že právě to je ten zápas pro který se dělá ten fotbal, aby si ho užili na plno. A oni to obrovským nasazením a vůlí po vítězství  dokázali. Všichni na hřišti a celá lavička plus realizační tým byla jako jeden muž a to je super.  Takže co k tomu říct na závěr. Jsem velmi šťastný a ještě jednou klukům blahopřeji k tomuto skvělému výkonu.