25 kolo IE Znojmo - Soběšice 3-3

IE Znojmo - Soběšice 3-3 (2-1)                                             Thumbnail image

Gól - Kapitán, Kubále, Ostrý,

Vítámvás – Kalina, Veselý, Kubošný, Tkadlec, - Rolník, Ostrý, Štava, Doválel (83 Urválek)- Kapitán( 90 Mossmer) , Kubále (44 Vašíček)

V neděli 6.6. jsme přivítali na domácím hřišti mužstvo Soběšic.

video z utkání a postupová radost

Foto z oslav postupu

Foto z utkání

Napsali na JmFotbal

Oběma týmům šlo v tomto zápase o hodně. My jsme potřebovali bod k jistotě postupu a hosté bojující o záchranu přijeli s velkým odhodláním nás o body obrat.
Od začátku zápasu byli hosté aktivnější, na našem týmu byla vidět velká nervozita a nemohli jsme se vůbec dostat do zápasu, čehož využívali agresivně hrající hosté a hned ve 4.min. po centru ze strany zahodil velkou šanci hlavou hostující záložník. Odpověděli jsme střelou Ostrého z 18m, kterou hostující gólman vytěsnil na rohový kop. Ikdyž jsme pořád byli horším týmem dostali jsme se do dalších dvou šancí, ale Doválel nebyl ani v jedné úspěšný.
Po 20.minutách jsme se konečně otřepali a převzali jsme iniciativu a hostující mužstvo jsme začali přehrávat, což se odrazilo na tom, že jsme v 26.min. vstřelili první gól zápasu - Kalina rozehrál přímý kop na Rolníka, který ihned vystřelil, střela mu nesedla, ale naštěstí se dostala ke Kapitánovi, který se obtočil kolem obránce a podél gólmana nás poslal do vedení 1:0. O minutu později našel Kapitán přihrávkou Kubáleho, který nasadil hostujícímu stoperovi jesličky a klasickým "bodlem " prostřelil brankáře a vedeme 2:0. V 33.min. předvádíme pěknou akci na jeden dotek, když Si Rolník vyměnil míč se Šťávou a ač mohl sám zakončit nahrál ještě Kubálemu, který bohužel z vynikající pozice přestřelil. Vedení nás ukolébalo a moc jsme se hrnuli do útoku, což potrestali hosté v 35.min., když Veselý s Kubošným neuhlídali jediného útočníka a je sníženo - 2:1.
Vzápětí chybuje Kalina a Vítámvás nás zachránil od vyrovnání.
Do druhé půle jsme nastoupili stejně laxně, jak jsme končili tu první a hosté nám zle zatápěli, paradoxně z prvního protiútoku nachystal Vašíček tutovku Šťávovi, který bohužel jen trefil v bráně stojícího obránce.
V 56.min. nám dali hosté poslední varování, které jsme moc na zřetel nebrali a po chybě Ostrého zachraňuje na poslední chvíli Vítámvás. O deset minut později už je vyrovnáno, když po rohu hostů dostáváme hlavou gól - 2:2. Tato situace nás sebrala a začali jsme se bát o výsledek zápasu, což se potvrdilo v 79.min, když se nedomluvila naše obrana a doslova darovala hostům vedoucí gól - 2:3. Až tento gól nás probudil a zdravě nakopl, vrhli jsme všechny síly do útoku, hráli jsme vyloženě vabank a když obrovské příležitosti neproměnili Rolník ani Kalina, tak se podařilo vyrovnat v poslední minutě zápasu Ostrému, který tak rozhodl o našem vítězství v letošním ročníku 1.A. třídy.

Trenér IE Znojmo Tomáš Pěnkava
Utkání jsme se zbytečně zkomplikovali, za stavu 2-0 jsme si mysleli že už je utkání rozhodnuté a trochu jsme to podcenili. Dostali jsme tři zbytečné branky,padla na nás deka a vytoužený postup se nám vzdálil. Naštěstí jsme ten vyrovnávací gól vsítili a mohli začít slavit. Jsem rád,že to vyšlo hned na první pokus,protože se opět potvrdilo, že ten poslední krok bývá ten nejtěžší.