2. kolo - IE Znojmo B - Micmanice - 1:2

V neděli 16.8. čekalo náš "B" tým 1. mistrovské utkání v nové sezóně 2009/2010. Hostili jsme družstvo Micmanic.

Nastoupili jsme v sestavě: Krčál - Pojer Mich. Mossmer, Gretz, Truhlář - Vyorálek, Poláček, Kuchař (57' Jakub), Pojer Miloš - Vašíček, Čech.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned ve 3. min. unikl Čech, vystřelil, ale jeho střela byla zblokovaná na roh, po jehož rozehrání Vašíček těsně minul hlavou branku. Hosté se poprvé osmělili v 9. min., kdy zahrávali rohový kop, ale ten jsme v pohodě odvrátili. Po dalším rohu spálil obrovskou šanci Poláček. V 15' se obtočil kolem obránce Vašíček, ale jeho střelu vyrazil hostující gólman. Po 20' min. se vymanili z úvodního náporu hosté a začali si vytvářet šance, hlavně z brejkových akcí, kdy jejich rychlí útočníci dělali našim obráncům problémy. 23' a Čech po přihrávce Kuchaře trefuje tyč. 35' Miloš Pojer prošel středem, našel Kuchaře, ale ten místo střely volil přihrávku, kterou hostující obrana zblokovala. V 37' jsme vybojovali ve středu míč a hosty jsme přečíslili a po přihrávce Vašíčka dává Petr Čech na 1:0. Ale hosté dál předváděli kvalitní hru a po několika protiútocích , kdy jsme i za cenu velkého štěstí neinkasovali, jsme v 43.min udělali v obraně obrovskou hrubku, která byla potrestána - 1:1.
Druhý poločas se odehrával stejně jako první. My jsme se tlačili do útoku, ale chyběla nám finální přihrávka, hosté kvalitně bránili a vyráželi do rychlých brejků. V 52' našel krásnou ulicí Poláček rozběhlého Čecha, jehož tutovku zblokoval na roh obránce. V 61' nacentroval Poláček do vápna, míč se snesl k volnému Gretzovi, kterému chyběly milimetry k zakončení do prázdné brány. Potom ještě Mossmer v 76' min. našel ve vápně osamoceného Vašíčka, který zůstal zapomenut, ale vystřelil hodně zbrkle a nepřesně. V 78' udeřili hosté a po rychlém brejku zvýšili na 1:2. My jsme se dostali už jen ke krásné střele Pojera Mich. z 30 m, kterou gólman jen konečky prstů vytlačil na roh. Hosté si po zbytek zápasu už prostor před svou brankou v pohodě ubránili.

Řekli po utkání:
Jaroslav Ludvík, trenér IE Znojmo - Jsem hodně zklamán jak z výsledku, tak z předvedené hry. Micmanice mě moc překvapili, přijeli s omlazeným kádrem a předvedli velmi kvalitní výkon. Asi by remíza zápasu slušela více, ale hosté si za to své nasazení vítězství zasloužili. My jsme hráli příliš profesorsky, chyběla bojovnost a nasazení.