4. kolo Jaroslavice - IE Znojmo dorost 0-6

Jaroslavice - IE Znojmo dorost  0-6  (0-4)

Gól - Šperl 2x, Zimek 2x, Samek, Drmota,

Ve čtvrtém kole jsme zajížděli na horkou půdu na hřiště Jaroslavic. Náš dorost se musel v tomto kole obejít nejen bez svého trenéra Jiřího Samka, ale celý realizační tým dorostu byl o tomto víkendu zaneprázdněn. Zaskočit tak musel extrenér Milan Samek. Ten se musel před utkáním vypořádat s řadou absentujících hráčů. Dufek,Soukup (zranění), Zmeko, Kováč (čekají na registraci), Benda (chyběl). Na hřiště vyběhla sestava ve složení-

Heréči – Kafka, Čech, Kir, Raindl,- Jelínek, Samek, Šperl, Soukup,- Drmota, Zimek,
Střídání – Doubek Jan,

Vstup do utkání jsme měli přímo fantastický. Hned v první minutě se dostal do slibné šance Drmota,ale v dobré pozici minul branku. Jak se trefuje míč do sítě mu ukázal v 5 minutě kapitán týmu Jan Samek,který vnikl do vápna a jeho prudkou střelu tečoval do branky jeden z obránců 0-1. V 8 minutě pronikl středem obrany Šperl a jeho projektil z 18 metrů skončil za zády domácího gólmana 0-2. Super desetiminutovku zakončil dalším gólem opět Šperl,který pohotově uklidil míč do branky po rohu Samka 0-3. V dalším průběhu zápasu hráli naši mladíci stále aktivně,dobře kombinovali měli výborný pohyb a byli velmi důrazní v osobních soubojích. Domácí byli neustále pod tlakem. V dobrých šancích se ocitl Drmota, Zimek a Raindl ovšem nikomu z nich se nepodařilo navýšit skóre. V 35 minutě se mohli poprvé v utkání prosadit domácí,ale nedůrazné vyražení našeho gólmana Heréčiho domácí gólem nepotrestali. Naopak naši kluci se dokázali opět prosadit ve 40 minutě. Po krásné akci Samka který ideálně vysunul Drmotu. Ten ve svém průniku trefil jen gólmana domácích,ovšem odražený míč pohotově uklidil do sítě důrazný Zimek 0-4.
Nástup do druhé půle byl opět výborný. Útočník Ondra Zimek se dostal za záda obránců a mazácky svoji šanci proměnil 0-5. Zápas byl prakticky rozhodnut a naši kluci si utkání užívali. Obrana pracovala velmi spolehlivě a domácí jsme k naší bráně prakticky nepustili. Naopak naši se stále více tlačili před domácí svatyni. V 60 minutě se dokázal konečně prosadit Drmota. Po faulu na Zimka se trefil přesně k tyči z trestného kopu z 20 metrů 0-6. Hned po gólu trenér Milan Samek poslal na hřiště svého jediného náhradníka žáka Honzu Doubka a stáhl ze hřiště Zimka,který se necítil dobře (měl horečku). Až do konce utkání se obraz hry nezměnil. Naši měli utkání jasně pod kontrolou a předvedli několik hezkých akcí. Nejblíže ke gólu měl právě střídající Doubek,kterému míč nachystal ideálně Drmota,ovšem našemu nejmladšímu hráči na hřišti chyběl krůček ke vstřelení branky.

Samek Milan trenér
Dnes jsme utkání zvládli na jedničku.Kluci splnili do puntíku vše co jsme si v kabině řekli. Mimořádně se nám povedl vstup do utkání.Všichni dřeli na doraz, hráli velmi koncentrovaně a s chutí, odměnou jim bylo čisté konto  šest vstřelených branek v síti domácích. Pochválit musím ještě jednou celý tým ovšem velmi  mě překvapil výkon Tomáše Jelínka na levé záloze.