11.kolo IE Znojmo žáci - Jevišovice 0-1

IE Znojmo –  Jevišovice    0-1   (0-1)

V posledním podzimním kole jsme na svém hřišti přivítali celek Jevišovic. Hosté měli na svém kontě 6bodů a naši mladíci chtěli konečně ochutnat pocit vítězství který zatím v této části sezóny ještě nepoznali. Trenér Milan Samek měl k dispozici 19 hráčů. Důvěru dostala sestava ve složení

Kroupa (8) – Rehberger T. (7),Pospíchal (7),  Doubek J(7), Vopravil(7) , -Grexa (6) , Michlovič (7), Chlubna (7), Severín (7),- Stašková (7), Blažíček (7),
Střídání -  Raška (7), Rehberger Marek (7)  , Doubek M(7), Pfaifer(6), Babínek(6), Zálešák(6), Rožnovský(7),Pěnkava (7),

Za velmi mrazivého a nefalšovaného dušičkového počasí začali lépe hosté. Měli územní převahu a častěji se tlačili před naší branku. Naše obrana s námahou odvracela možné nebezpečí. V první půli nás dvakrát zachránila tyč Kroupovi branky. Nám se v první půli podařilo hrozit soupeřovu branku pouze střelami ze střední vzdálenosti. V 30minutě jsme  inkasovali po chybě v obraně a do kabin se odcházelo za stavu 0-1 pro hosty.
Druhá půle začala zcela jinak. Naši mladíci chtěli utkání minimálně vyrovnat a zatlačili hosty na jejich polovinu.Z našeho tlaku jsme si však nevypracovali vyloženou brankovou příležitost. Největší šanci na vyrovnání jsme měli 10 minut před koncem zápasu,kdy jsme dostali výhodu pokutového kopu za hraní rukou ve vápně. Míč si na značku pokutového kopu postavil jeden z nejmladších hráčů našeho týmu Marek Pospíchal. Celá střídačka včetně trenéra byla na nohou. Mara však na těžkém terénu poslal míč přímo doprostřed branky kde trefil rukavice připraveného gólmana. V posledních minutách se ještě dostal do šance bojovník Jan Doubek,ale jeho hlavička skončila nad hostující brankou. A tak jsme i v posledním kole odešli ze hřiště z prázdnou.

Samek Milan trenér
V dnešním mrazivém počasí jsme měli špatný první poločas. Druhá půle už byla o hodně lepší,ale opět se nám nepodařilo vsítit branku. Měli jsme výhodu pokutového kopu,ale ani ten jsme nedokázali proměnit,ale takový je bohužel fotbal. Hráči moc chtěli uspět a mrzí mě že se jim to nepodařilo ani dnes, kdy tady navíc měli hodně velkou podporu svých rodičů a  nejbližších kteří je skvěle povzbuzovaly,ale věřím že v jarní části už budeme efektivnější.