10. kolo 1.SC Znojmo B - IE Znojmo 2:0 (2:0)

sc-b-ie-09102010V sobotu 9.10. jsme zajížděli na hřiště 1.SC Znojmo, kde nás čekalo derby s jejich "B" týmem.

Mužstva nastoupila do utkání v těchto sestavách:

1.SC Znojmo B - Štěpanovský - Müller, Alexa, Helebrant, Švarc - Štajner(77' Baláž), Vavřík (63' Veselý), Schneider, Lukáš - Minarech, Zifčák

IE Znojmo - Vítámvás - Kalina, Kubošný, Veselý, Adámek - Rolník, Šťáva (77' Samek), Procházka, Mařík (60' Švejdík) - Kapitán, Černý (68' Vašíček)

Branky:
1:0  5' Minarech
2:0  20' Vavřík

Za krásného podzimního slunečného počasí a za velké podpory fanoušků, hlavně nás přišel velmi hlasitě a originálně podpořit fancluc Znojemských Orlů, jsme nastoupili do prestižního zápasu.
Bohužel zápas začal pro nás velmi nešťastně, když hned z první akce domácích jsme inkasovali. V 5.min. jsme nechali prostor Minarechovi, který z hranice vápna vystřelil, střela byla sice nepřesná a letěla mimo naši bránu, ale nešťastně trefila Veselého, od kterého se odrazila nechytatelně do brány - 1:0.
Tento gól nás hodně srazil a bylo to vidět na mužstvu celou první půli.
V 9.min. našel Mařík pasem přes šíři hřiště Rolníka, ten z první sklepl Šťávovi, který z 13m přestřelil.
Ve 20.min. už prohráváme 2:0, Černý prohrál souboj na půlce s obráncem,naslepo nastřelený míč prošel až do vápna k volnému Vavříkovi, který tvrdou střelou k tyči nedal Vítámvásovi šanci.
V 29.min. se postavil k přímému kopu z 30m Minarech - trefil břevno naší brány.
O minutu později se rozběhl k velkému sólu Procházka, na hranici vápna vystřelil, bohužel střela byla jedním z obránců tečována mimo bránu.
V 31.min. přihrál Kapitán pod sebe, ale Černý ve velké šanci minul, míč se ještě dostal k nabíhajícímu Kalinovi jehož tvrdou ránu do prázdné brány zachránil obětavým skluzem domácí obránce.
V 34.min. předvedli domácí rychlou akci na jeden dotek, Zifčák šel sám na naši bránu, zakončení šlo mimo bránu.
V 36.min. pohrozil opět Minarech, když z dalšího přímého kopu orazítkoval znovu břevno.
Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním poprat se o vyrovnání, zvedli jsme se a  předvedli daleko lepší výkon než v první půli.
Ale tato snaha mohla být zmařena hned na začátku, když hned v 47.min. přetlačil v souboji Minarech Kalinu a pokusil se přelobovat Vítámváse, naštěstí míč šel i nad naši bránu. My jsme promarnili velkou šanci dostat se do zápasu v 54.min., když po centru Černého vystřelil Mařík, gólman vyráží jeho střelu před Kapitána, který bohužel přestřeluje. Tato akce nás znovu nakopla, tlačili jsme se do útoku, ale domácí obrana nás do velkých šancí nepouštěla, většinou jsme končili na stoperovi Helebrantovi, navíc domácím tato naše snaha vyhovovala a vyráželi do naší otevřené obrany rychlými brejky, které jsme bránili na hranici rizika a častokrát s velkým štěstím.
V 69.min. po našem rohu na zadní tyč vrací míč Švejdík k Procházkovi, který se bohužel k zakončení nedostal.
V 88.min. se do další tutovky dostal ještě Kapitán, který si zaběhl za obranu na pas Kaliny, bohužel opět přestřelil.
Řekli po utkání:
T. Pěnkava, trenér IE Znojmo - Do zápasu jsme vstupovali s tím, že chceme být aktivní a nenechat domácím prostor k rychlým protiútokům, ale bohužel jsme v 5.min. inkasovali nešťastnou branku a ta ovlivnila zbytek první půle, v které jsme moc nepředvedli a inkasovali ještě jeden gól. V druhé půli jsme se zlepšili a byli jsme domácím minimálně vyrovnaným soupeřem a je škoda, že jsme nevstřelili kontaktní gól, na který jsme šance určitě měli. Zápas měl svoji kvalitu i díky našim výborným fanouškům, za což jim ještě jednou děkujeme.

Kolekce fotografií Libora Duchoně z tohoto zápasu.