10. kolo - Grešlové Mýto - FK Znojmo C - 6:0 (5:0)

Sestava: Tretera - Pitour, Pavelka, Dočekal, Duhajský (C) - Kafka, Salava, Samek M., Mössmer - Kubále, Vecheta.

Náhradníci: Náprava, Stýblo, Ondra, Koňařík, Kolařík.

Na malé, drnovaté, nerovné a sem tam kamenité louce u lesa v Grešle, se nám zápas vůbec nepovedl. Domácí jej přeložili na sobotní dopoledne kvůli Posvícení a my jsme jim zavdali příčinu, že jim bude večer opravdu chutnat. Terén je pro všechny stejný, tak že se na něj nemůžeme vymlouvat. Na druhou stranu my jsme zvyklí si nahrát, kombinovat a vymýšlet. To se ale tady nedá. To všechno jsme ale věděli a i když jsme si to před zápasem hezky vysvětlili, nebylo to nic platné. Každý střet s balonem se soustředíte jen na to, aby míč neodskočil jinam, než jak jsme z fyzikálních zákonů zvyklí. My jsme tentokrát s tímto soustředěním vydrželi asi jen 5 minut. Pak se domácí po dlouhém autu doprostřed brány ujali po naší (ne poslední) chybě vedení1:0. Postupně jsme do poločasu obdrželi další 4 branky. Kdo kde udělal chybu, komu kde odskočil balon nebo kdo kam chtěl nahrát, ale nenahrál, rozebírat nebudu, protože by to byl článek na dvě hodiny. Dneska prostě nikdo nehrál dobře. Nikdo. Jediný, kdo hrál dobře, byli domácí. A ti opravdu zaslouží pochvalu. Bojovali o každý míč, napadali neuvěřitelně rychle a hlavně stříleli góly. To my jsme dnes nedokázali a to ani ve druhé půli. Naopak jsme ještě jeden dostali.

Na závěr je nutno zdůraznit, že to byl hnus. To se ale občas stane každému mančaftu a my se z toho rozhodně nepos.... Naopak by nás tato porážka měla poučit, že sem tam prohrát je normální a patří to k fotbalu. Příští zápas bude zase doma, na normálním hřišti a my si jej musíme užít, dokud tady céčko máme a můžeme po krásném trávníku běhat.

Pozn.: obrázek z hrací plochy jsem nakonec nadával, protože nebyl hezký. To už je hezčí nádraží v Grešle.