14. kolo - 1. SC Znojmo B - IE Znojmo A - 2:0

V posledním zápase na podzim jsme zajížděli na hřiště 1. SC Znojmo, kde naším soupeřem bylo velmi silné " B mužstvo", které se vůbec netají se svými postupovými ambicemi. Zároveň se jedná i o velmi prestižní a vyhecované derby, při kterém je vždy se na co dívat a i když se při našich zápasech hraje velmi důrazně, vždy je to v rámci fair - play.

Do utkání jsme vstoupili v sestavě:
Minařík - Eliáš, Kalina (88' Doválel), Šťáva, Tkadlec - Černý (78' Urválek), Samek, Veselý, Ostrý - Kubále (81' Kubošný), Štáb.

Hrálo se na těžkém, podmáčeném terénu, který vyhovoval rychlým a lehkonohým domácím hráčům. My jsme si byli vědomi síly domácího mužstva, proto jsme se od začátku soustředili na dobrou, organizovanou obranu, ze které jsme chtěli vyrážet do rychlých brejků.
Celý zápas se tak hrál podle stejných not, domácí dobře kombinovali a zatlačili nás na naší polovinu, my jsme se snažili rychle  k nim přistupovat a po získání míče rychle přecházet do protiútoku.
3' Černý po centru z boku nachází volného Kubáleho, který zůstal chvíli nehlídán, ale slabou hlavičkou jen trefil brankáře.
Pak už se dostali ke slovu domácí a vytvořili si sérii rohů. které, ale naše obrana vždy v poklidu odehrála do bezpečí.
V 11' krásná kombinace domácích na jeden dotek, po které Pleš z hranice šestnáctky střílí jen do rukou Minaříka.
O minutu později se dostáváme ke slovu my, kdy po akci Ostrého a Samka se dostává ke střele Veselý, ale bohužel vysoko nad.
Kolem 20' domácí v rychlém sledu předvádějí 2 kombinace, po kterých rozeberou naší obranu, ale ta vždy dokáže pokrýt šestnáctku, takže domácí Pleš a Podzemský zakončují z 18m do připraveného Minaříka.
V 26' jsme se dostali opět ke slovu my, ale Štábova střela byla velmi slabá a neměla tak šanci na úspěch.
Ve 30 minutě přichází asi největší šance 1. poločasu a to naše - po rohu domácích Veselý získal balón, nakopl ho za domácí obranu a Samek se na polovině  hřiště odpoutal obráncům a ikdyž vypadalo, že u míče bude první, tak vyběhnutý domácí gólman hluboko v poli, těsně před Samkem ukopl míč do autu.
31' Kalina se dostává z 25m ke střele, která letěla vysoko nad.
Po zbytek poločasu opět převzali iniciativu domácí, kteří se dostali do několika šancí.
35' pas za naší obranu, Černý v poslední chvíli odvrátil, ale jen k volnému Podzemskému, který střílí těsně vedle.
38' další střela domácích mířící mimo naše tyče.
40' v rychlám sledu přímý a rohový kop domácích, ale naše obrana ve vzduchu byla bezchybná.
45' jsme se dostali k rychlému brejku, ale špatně jsme si přihráli, takže domácí se dostali do protiútoku, kdy nás přečíslili, ale jejich střelu jsme na poslední chvíli zblokovali.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, že budeme pokračovat v naší dobré obraně, ale chtěli jsme zlepšit přesnost našich přihrávek, protože při přechodu do útoku jsme ztráceli spoustu lehkých míčů a dostávali jsme se zbytečně pod tlak.

50' se odražený míč dostal k volnému Samkovi, který z hranice velkého vápna nezachoval chladnou hlavu a vysoko přestřelil.
52' Kubále utekl po lajně, centr do vápna, domácí obrana odvrátila.
53' dostává zbytečnou žlutou kartu za řeči Veselý a nebezpečný přímý kop chytá Minařík.
Dostáváme se pod tlak domácích, kteří posílájí do vápna jeden centr za druhým, ale naše obrana je na svém místě.
57' přímý kop domácích vysoko nad.
O minutu později dochází k rozebrání naší pravé strany a domácí útočník osamocený, zakončuje střelu ze strany mimo naší bránu.
Chvíli jsme se dokázali dostat z tlaku domácích a hra se odehrává ve středu hřiště až do 66' kdy Kubále dostává krásnou přihrávku za obranu, ale svou střelu namířil z úhlu hodně mimo.
V 69' ztratil Štáb zbytečně míč na polovině hřiště, rychlý protiútok domácích do naší vytažené obrany, přetažený centr na zadní tyč, kde si krásně naběhl domácí Uchytil a z velkého úhlu a z voleje střílí gól domácích.
O minutu později uniká Ostrý po lajně, centruje do vápna a domácí obrana si málem dává vlastní gól.
72' Kalina přihrává domácímu útočníkovi míč přímo na nohu, ale ten svůj únik zakončuje vysoko nad.
75' přímák domácích vyráží Minařík na roh.
77' Kalina v poslední chvíli zabránil faulem domácímu útočníkovi, aby postupoval sám na naši branku. Následný přímý kop opět pdvracíme na roh.
My už jsme hru otevřeli, hráli jsme na 3 útočníky, na které jsme nakopávali vysoké míče, ale domácí obrana nás do šance už nepustila.
89' další brejk domácích, střela z úhlu, kterou Eliáš vykopává z prázdné branky.
92' Pleš zvyšuje na 2:0.

Michal Adámek, zatím ještě 1.SC Znojmo - Soupeř velice dlouho a dobře vzdoroval, zápas jsem viděl na 0:0. Měli jsme více štěstí, moc nám pomohl 1.gól, pak už jsme utkání dotáhli do vítězného konce i přes těžký terén, který vadil naší kombinační hře.

Jaroslav Ludvík, asistent trenéra IE Znojmo -
Domácí vyhráli zaslouženě, mají výborné mužstvo, se kterým jsme nemohli hrát otevřenou partii. Soustředili jsme se proto na obranu, ale hodně nám vázl přechod do útoku, zkazili jsme spoustu přihrávek, tak jsme se hodně museli bránit. I přes porážku zaslouží mužstvo pochvalu, protože zápas odmakalo a chybělo jen trochu víc štěstí, aby jsme domácím sebrali aspoň bod.