3.kolo Baník Zbýšov - IE Znojmo 2-1

Baník Zbýšov - IE Znojmo 2-1 (0-0)

Gól - Kalina  p.k.

Ve třetím kole jsem zajížděli na půdu nováčka ze Zbýšova, který byl zatím stoprocentně úspěšný.

Do utkání jsme nastoupili v sestavě:
Polášek - Kalina, Železný M., Kubošný, Doválel(87' Tkadlec) - Černý, Železný P., Šťáva, Ostrý - Kapitán(67' Rolník), Urválek(73' Kubále)

Začátek utkání vypadal tak, jako kdyby jsme hráli doma my. Zatlačili jsme domácí do obrany a vytvořili jsme si převahu.
Ve 2.min. se uvolnil u rohového praporku Železný P. nacentroval, ale na míč nedosáhl Šťáva, ale získal ho zpět a zacentroval do vápna, kde nabíhajícímu Černému chyběly milimetry k přesné hlavičce.
V 7' prostrčil Černý míč na Kapitána, ten pronikl do vápna, ale jeho střelu zblokoval v poslední chvíli křižující obránce.
V 8.min. po nádherné ulici Urválka běžel Kapitán sám od půlky na domácího gólmana, ale nedal. Vzápětí další náš brejk, ale Šťávova tvdá střela šla doprostřed brány, kde byl připravený gólman.
Ve 12.min. se dostali ke slovu domácí, kdy střílený centr vyráží Polášek a před dobíhajícím útočníkem si stíhá míč znovu chytit.
V 15.min zahrává Černý přímák a před Železným těsně tečuje obránce mimo jeho dosah.
Běží 20.minuta, domácí zahrávají roh, Polášek vyráží na velké vápno, domácí hráč ale vysoko přestřeluje.
Herně máme v těchto fázích navrch, domácí jsou v defenzívě, vyráží jen do občasných brejků, které zachytáváme v zárodku.
V 36.min unikl domácí hráč po lajně, centr proletěl celým naším vápnem, ale nikdo z domácích se k němu nedostal. Z protiútoku utekl Kapitán, přihrál Urválkovi, ten udělal kličku i gólmanovi, ale střelu do prázdné brány mu zblokoval obětavě obránce.
V 43.minutě po pasu Urválka běžel opět sám na branku Kapitán, ale i když to vypadalo, že míč už letí do brány, opět v ní neskončil a poločas skončil 0:0.
Na začátku druhé půle bylo vidět, že nás spousta zahozených šancí v 1.půlce poznamenala a že jsme nebyli už tak pozorní jako na začátku zápasu.
Hned ve 47.min se k nebezpečné hlavičce dostali domácí, ale Polášek skvěle vyrazil.
Ve 49.minutě přišla po skvěle vybojovaném míči od P. Železného další obrovská šance Kapitána, ale jeho střela šla bohužel nad.
Opět se v našem případě potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Domácí se v 55.min dostali do obrovské šance, kdy Rozsicka nasadil Kubošnému jesličky, přihrál pod sebe a osamocený domácí hráč míří nad. Toto varování jsme nebrali vážně a v 59.min. se po rychlém brejku ujímají domácí vedení - 1:0.
Námi tento obdržený gól velmi silně otřásl a domácí nás zatlačili do defenzívy. V 65' další šance domácích, kdy svoji střelu ze 17m mířil domácí hráč jen těsně vedle.
68' a domácí hrající trenér Rozsicka se řítí sám na naší bránu, ale Polášek ho vychytal. V 70.min. domácí svůj tlak korunovali druhým gólem, kdy centr do vápna tečoval do vlastní branky hlavou Doválel - 2:0. Zmobilizovali jsme své hlavně morální síly a vrhli jsme se do útoku.
V 84.min. se dostáváme do brejku 3 na 1, Kubáleho střelu vyráží gólman před prázdnou bránu k nohám osamoceného Železného P., který neuvěřitelně tuto na něho zívající branku z malého vápna minul a jeho střela končí vedle tyče.
Vzápětí proniká do vápna Rolník, je tvrdě sražen a nařízený pokutový kop proměňuje s přehledem Kalina - 2:1.
A tímto výsledkem utkání končí.

Tomáš Pěnkava, trenér IE Znojmo - Přijeli jsme si sem minimálně pro bod a tento úkol jsme nesplnili. Díky naší velké slabině a to je proměňování šancí jsme odjeli domů s prázdnou, ikdyž šancí jsme si vytvořili na 2 zápasy.