23. kolo - Dobšice - IE Znojmo dorost - 4:1

V tomto kole svedl los dva nejúspěšnější týmy okresu, aby si to v přímém souboji rozdaly o postup do kvalifikace o přeborníka okresu. Lepší výchozí pozici měli domácí hráči, kterým stačilo na první místo uhrát nerozhodný výsledek. Ovšem naši kluci nechtěli dát svoji kůži tak lacině. Trenéři dali důvěru této sestavě-

Polášek (6) – Čech M.,(6)  Kir(6) , Moosmer (6),Šperl (6),Dufek L (6),-Hagenhofer (4), Sovjak (6),  Drmota(8) -Kafka (7) ,Čech P.(6),
Střídání - Soukup (9),Dufek J.,(7),Chlubna(6),

dsc02391.jpgPřed pěknou diváckou kulisou jsme nezačali toto utkání vůbec dobře. Už ve 4 minutě jsme inkasovali po rychlém brejku do naší obrany, kdy se prosadil v samostatném průniku domácí záložník 1-0. Naši kluci hráli velmi bojácně a u všech odražených míčů byli domácí rychlejší. I proto jsme se do první vážnější šance dostali poprvé až ve 20 minutě. Kafkův průnik ovšem brankou neskončil. Naopak na druhé straně obránce Dufek atakoval v 27. minutě domácího útočníka v rohu velkého vápna. Pomezní sudí následně odmával pokutový kop 2-0. Na vzniklou situaci reagoval trenér Samek střídáním nevýrazného Hagenhofera Soukupem. To běžela 34 minuta utkání. O pět minut později právě Soukup vybojoval míč před vápnem Drmotovi, který se ve vápně zbavil obránců a pohotovou střelou podél gólmana snížil na 2-1. Do konce poločasu jsme zatlačili domácí před jejich vápno, ale vyústěním tlaku bylo jen několik závarů ve vápně.
dsc02430.jpgDruhou půli jsme zahájili náporem a chtěli jsme utkání otočit. Měli jsme tlak a v 56. minutě přišla obrovská šance kapitána Mossmera, který se po centru Kafky ocitl sám před domácím gólmanem, ale jeho pokus skončil střelou přímo v jeho rukavicích. V rozmezí 64. a 67. minuty naši trenéři opět střídají. Ze hřiště odchází Drmota a Sovjak a na jejich místo přichází Chlubna a Dufek J. Ovšem ani tento tah nezabránil břevnu domácího týmu. O tři minuty později další velká šance domácích. Velký závar opět se štěstím odvracíme. Zlomový okamžik přichází v 74. minutě čistý souboj obránce Kíra ve skluzu posuzuje hlavní sudí Marek Horký jako nedovolený a nařizuje tentokrát bez pomocí pomezního druhý pokutový kop v tomto zápase 3-1. Naši kluci se ještě pokoušejí o zázrak a chtějí hrát, ale dnes jim není souzeno. Náznaky šancí Jiřího Dufka, Kafky a hlavičky Soukupa jen těsně minuly domácí svatyni. V posledních minutách utkání navíc inkasujeme další branku tentokrát po odraženém míči a střelou z poza vápna upravují domácí na konečných 4-1. V 91. minutě utkání končí.

Samek Milan trenér
V dnešním zápase jsme doslova prospali prvních 30 minut. V nich jsme nezvládli v hlavách toto důležité utkání a inkasovali dvě branky po chybách v obraně. V této fázi zápasu jsme propadali hlavně ve středu hřiště.  I přesto jsme se do poločasu díky brance Drmoty dokázali vrátit zpět do utkání. Zlom celého zápasu přinesla neproměněná šance kapitána Mossmera v 56 minutě, která by znamenala vyrovnání. Další K.O. nám zasadil hlavní sudí Horký M. kdy v 74. minutě  nařídil velmi přísnou duhou penaltu v utkání. Objektivně je ovšem potřeba zmínit výkon domácího týmu, který měl ve svém středu kvalitní hráče a proto zápas roku i s trochou sportovního štěstí zvládl daleko lépe, než naši kluci. Nezbývá mi nic jiného, než pogratulovat našemu soupeři k dnešnímu vítězství a navíc k postupu do krajské soutěže.