6.kolo Dyjákovice - IE Znojmo dorost 1-3

Dyjákovice - IE Znojmo   1-3   (0-1)

Gól:  Šperl 2x, Zimek,

V šestém kole jsme přijeli na hřiště Dyjákovic tým který měl doposud jedno vítězství. Jeho kvality jsou ovšem daleko větší než ukazují dosavadní výsledky. Důvěru k tomuto utkání dostala sestava ve složení -

Jelínek – Kafka, Čech, Kir, Kováč, - Sedlák, Samek, Šperl, Zmeko,- Drmota, Zimek,
Střídání – Doubek, Raindl, Benda, Soukup,

V posledních kolech máme výborné začátky utkání. Nebylo tomu jinak i v tomto zápase. Diváci ještě nestačili zaujmout svá místa v areálu a pronikající Samek z pravé strany našel ve vápně Šperla který pohotovou střelou uklidil míč do branky 0-1. Ovšem to bylo z naší strany na dlouhou dobu vše co se týče ohrožení domácí branky. Hrálo se velmi bojovné utkání. Domácí mohli vyrovnat v 18 minutě po hrubce Jelínka v naší brance. Jasný gól odvrátil v těžkém souboji ve skluzu obětavě Kír. Domácí hrají v poli velmi dobře a je vidět že většina z nich nastupuje pravidelně v mužské kategorii svého klubu. Několik nebezpečných střel končí naštěstí v rukavicích době postaveného Jelínka. Až ve 32 minutě se mohou naší příznivci málem radovat z gólu. Po střele Samka která orazítkovala břevno se míč odrazil na kopačku Zimka, který v jasné šanci trefil jenom nohy padajícího gólmana. V poslední minutě prvního poločasu stojí za zmínku ještě břevno Šperla z trestného kopu.
Do druhého poločasu poslal trenér Milan Samek Soukupa místo Sedláka. Běží 47 minuta Šperl vyváží míč na půlku soupeře a tvrdou střelou z 25 metrů posílá náš tým do vedení. Míč totiž propadl mezi rukama domácímu gólmanovi 0-2. O dvě minuty později zahrávají domácí přímí kop z levé strany při které se výborným zákrokem prezentoval Jelínek a vyrazil míč z vypětím všech sil na roh. V 55 minutě se domácí přece jen dočkali. Po přímém kopu se míč ve skrumáži na malém vápně dostal za Jelínkova záda 1-2. Naše odpověď na snížení domácích byla velmi rychlá. Z následné akce vybojoval obětavě roh Ondra Zimek. Drmota  rozehrál rohový kop  přesně na nohu Zimka který z voleje placírkou posla náš tým opět do dvoubrankového vedení 1-3. Do konce zápasu se útoky přelévali z jedné strany na druhou. V zápase padli ještě dva góly a to na obou stranách. Ovšem oba padli z ofsajdových pozic. Takže radost po hlavičce našeho Raindla a domácího útočníka byla předčasná. Závěr utkání si už naši kluci pohlídali a vydřené tři body nenechali ujít.

Samek Milan trenér
Před zápasem jsem kluky upozorňoval že je bude čekat hodně těžké utkání a to se vyplnilo. Domácí mají kvalitní tým a prozatímní bodový zisk neodpovídá realitě. Bylo vidět že osa soupeřova týmu nastupuje pravidelně již v mužské kategorii. Právě  proto jsem velmi rád že kluci tento zápas  zvládli a odvezli  jsme všechny tři body.