logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

12. kolo TJ Sokol Pohořelice - FK Znojmo dorost 4:3 (2:2)

Góly: Lichevník 2x, Procházka

Sestava a hodnocení zápasu
Rybníček [K] - Sýkora, Procházka, Košíček, Koukal - Dyml, Záhora, Horecký, Lichevník - Tejkal, Rytíř
Střídání: Kaláb, Svoboda, Matoušek, Vystrčil, Wrana, Buchtela

Dnešní důležité utkání o čelo tabulky se nám bude hodnotit velmi obtížně, neboť kromě soupeře z Pohořelic proti nám stál ještě dvanáctý démon snad bychom mu mohli s trochou slušnosti říkat rozhodčí. Kluci do zápasu vlétli s velkou chutí a zhruba do 20. minuty nepustili domácí ke kloudnější akci a dominovali na míči. Navíc se nám v 9. minutě podařilo jít do vedení po faulu na Tejkyho se parádně z přímého kopu trefil Tade Lichevník 0:1. Pomaličku démon kolem našeho týmu utahoval smyčku, v dobré příležitosti se ještě ocitl Ondra Rytíř, ale střela mu nesedla, byl z toho pouze vykopnutej krtek v pažitu. Náznaky útoku soupeře jsme vždy dobře odbránili a asi ve třech případech to zavánělo rukou soupeře píšťalka však mlčí. No a přichází 19. minuta zápasu Kóša v pohodě na velkém vápně je první na míči obírá soupeře který si opět pomohl rukou a  posílá ho na útočníky a jak byl v laufu dodal " to byla zase ruka pane rozhodčí" a ejhle najednou píšťalka funguje a démon vyblouzní nepřímí kop na hranici šestnáctky, kde se Kóša nacházel. Velmi necitlivé rozhodnutí, tak někde v Malajsii za petrodolary snad, stačilo při přerušené hře hráči domluvit ať neřeční případně zažlutit, kdyby to řekl Rybňa asi by kopali na brankové čáře. Trochu nás to rozhodilo a domácí z nepřímého kopu vyrovnávají nutno dodat de fakto první střela na bránu 1:1. Hra se více vyrovnává Tejkyho okopávají jak řepu, ale žlutou kartu dostává sám Tejky no budiž. Běží 32. minuta poprvé nám utíká nejlepší střelec Pohořelic Zbránek, to se nám ještě podaří přerušit, přímý kop odvrácen na roh ale z následného rohu domácí otáčí zápas 2:1. Ve 40. minutě se ocitá ve velké šanci Radek Záhora trefuje pouze tyč domácí branky. Nakonec se nám přeci jen podařilo v 45. minutě do přestávky vyrovnat po závaru v pokutovém území srovnává Tade 2:2. V poločase jsme si řekli, že výroky rozhodčího musíme hodit za hlavu a soustředit pouze na naši hru. Druhý poločas jsme začali opět velmi aktivně do dobré střelecké pozice se dostal Tade přestřelil, další šanci Ondry vyškrábl brankář na roh, z rohu trefujeme břevno a pak přichází další zářez démona v 55. minutě se řítí na bránu Tejky je faulován v šestnáctce domácích a kupodivu všech diváků píšťalka zase mlčí, tak jasnou penaltu musel vidět i pokladník z nedalekého supermarketu Tesco. Když po našich dalších třech zablokovaných střelách se odráží míč ke Zbránkovi běží 58. minuta a ten z protiútoku dává na 3:2. Místo vedení zase dotahovat. A zase jsme to zvládli v 67. minutě po rohovém kopu vyrovnává Mára Procházka. Když už se zdá že zápas skončí plichtou souboj po odkopu na půlce je ohodnocen jak jinak v náš neprospěch běží 89. minuta centr do našeho vápna a domácí střílí vítězný gól a zmar je dokonán 4:3. No a kolik myslíš, že démon nastavil, správně třikrát se nadechl a šli jsme do sprch. My trenéři jsme v životě již zažili leccos ohledně fotbalu v mládí jako hráči dnes jako trenéři či diváci nás ať vem čert, ale za ty kluky je nám smutno! Co dodat závěrem velmi dobrý kolektivní fotbalový výkon od góloše přes obranu zálohu útok až po lávku, i když se někteří dnes nedostali do hry povzbuzovali svoje kamarády, borci tleskáme. I přes prohru budeme chtít v dalším zápase předvést kvalitní výkon a ukázat sílu našeho týmu a proto v týdnu zapracujeme na nedostatcích jako jsou připomínky k rozhodčímu či zjednodušení hry v závěru zápasu apd. V sobotu 29.10.2022 přivítáme v posledním domácím zápase SK Chrlice výkop 10:15 a poté netradičně v úterý 1.11. 2022 ukončíme podzimní část soutěže na umělce v Tasandě výkop 17:30 a pak uvidíme kde přezimujeme v tabulce.Trenéři: Rytíř Hynek, Svoboda Petr

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři