logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Přesunuté 1. kolo Tasovice - FK Znojmo dorost 1:2 (1:0)

Góly: Košíček, Lichevník

Sestava a hodnocení zápasu

Rybníček [K] - Sýkora, Košíček, Procházka, Svoboda - Dyml, Lichevník, Horecký, Koukal - Tejkal, Rytíř 

 Střídání: Vaněk,Vystrčil, Buchtela, Wrána

Netradičně v úterý jsme předehrávali přesunuté 1. kolo které v podzimní části soutěže je vlastně poslední, to je slovní gulášek, fotbalu to však nevadí. Minulé kolo Tasanda klopýtla v Dobšicích a ty je sesadili z první příčky. Střetli se tedy týmy z druhého a třetího místa oba po 30 bodech v tabulce v této fázi soutěže úctyhodný počet. Vzhledem k velké marodce kdy nemohli nastoupit naší mladíci Záhora, Kaláb, Matoušek s námi do Tasovic odcestoval na výpomoc Vaněk Dominik a tento tah se nakonec ukázal jako rozhodující, ale nepředbíhejme a pojďme se vložit do zápasu. Utkání začíná umělka krásně prosvícená dresy týmů jen září diváků hojný počet počasí optimální prostě parádní fotbalová atmosféra. Domácí mají od úvodu mírnou převahu hra se odehrává převážně po šestnáctky. Domácí hrozí především z nebezpečných standardek, přichází 25. minuta domácí zahrávají rohový kop, míč prolétne vápnem na zadní tyč a to není vůbec dobré 1:0. Kluci makali seč mohli, ale směrem dopředu se nám vůbec nedaří celkově brzy přicházíme o míč špatná kombinace, odražené balóny také nemáme citelně nám ve středu hřiště chyběl Radys Záhora, Tademu to tam nesedělo. Přežili jsme ještě pár kontrů Tasandy uhašených na poslední chvíli obranou nebo výbornými zákroky Víti a vzhledem k tomu že jsme prakticky nevystřelili na bránu poločasová přestávka se velmi hodila. O přestávce jsme si lámali hlavy, jak tady dáme gól. No nic spustíme záložní plán do brány Vaňous abychom mohli využít také Víťovi kvality ve hře a posunout Tadeho na kraj zálohy, kde se cítí jako kapr ve vodě. Poslední otazník vysel pouze na tom koho vysunout z tria Rybňa, Prochy, Kóša abychom více ovládli střed hřiště. Využily jsme přítomnosti trenéra Milana Samka a po konzultaci padla volba na Kóšu , stoperská dvojice Rybňa, Prochy. A ukázalo se, že to byla parádní volba ne nadarmo je Samec lodivod hlavní fregaty FK ZNOJMO. Hra se v druhé půli  více vyrovnala začali jsme být ve všem silnější v 60. minutě jsme zahrávali roh, identický míč do vápna z jakého se podařilo skórovat domácím, mi ho však posíláme těsně vedle brány. No a pak už běží 63. minuta odražený míč se dostává k Tomovi Horeckému ten napřahuje bezmála z třiceti metrů k přízemní střele do trajektorie se vloudí kopačka Kóši a míč míří do protipohybu brankáře domácích, jestli tohle Kóša chtěl, tak to je génius Adam Bernau 1:1. Domácí jsou postupně stále nevrlejší na výkon rozhodčího nás to však po výkonu arbitra v Pohořelicích a hlavně naše hráče nechávalo v klidu, ostatně to byl jeden z důležitých pokynů před zápasem nenechat se otrávit za žádné situace. Přichází 69. minuta a domácí hráč již pod žlutou kartou posílá rozhodčího do p..., no a ten na oplátku do sprchy! Stále více máme ze hry a v 75. minutě je faulován ve vápně Ondra Rytíř a pokutový kop. Nejvíce si věří Tade bere pencku na sebe. Po ošetření si Tade staví míč rozbíhá a šup, míč jde vedle brány, tak to nám bylo všelijak. V 84. minutě se domácí dostávají do velké šance, ale Vaňous skvěle zakročuje a vytahuje na roh. Když už se zdá že zápas skončí remízou v 90. minutě míč vybojuje po našem tlaku zpět Rybňa posune na Máru Prochyho a ten posílá gólový odpustek krásnou průnikovkou do vápna na Tadeho jenž uklízí nechytatelnou střelou k tyči 1:2. To si Tade oddechl, radost byla veliká, krásná tečka za našimi podzimními výkony. Co se zdálo po prvním poločase impossible, náš poctivý kolektivní výkon překonal. I když dnešní herní projev nebyl tak pohledný, musíme k tomu přičíst kvalitu soupeře, jen velké týmy umějí vyhrát na dvě střely mezi tyče a to jsme MY fotbalová parta FK Znojmo - dorost. Děkujeme našim fanouškům, kteří nás nejen dnes podpořili ve výkonu. V tabulce budeme po podzimu vysoko jestli druhý nebo třetí nehraje roli. Vždy se na nejvyšší mety útočí lépe zespodu. Jak budeme úspěšní po celé sezóně bude především záležet jak kluci přistoupí ke kvalitní zimní přípravě!

Trenéři: Rytíř Hynek, Svoboda Petr

Foto z utkání zde.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři