6.kolo dívčí žákovské ligy -starší žákyně

V neděli 30.10.2022 odehráli starší žákyně zápas proti týmu 1.FC Slovácko na našem domácím hřišti.

Sestava: Garčinská - Pirožková , Kučerová , Doválelová , Veselá ,Železná , Košická, Čtveráčková , Šišláková , Čechová , Langmannová , Kapaňová , Hanzelová , Olivová , Vaculová , Šustáčková ,Arndt.

FK ZNOJMO : 1. FC SLOVÁCKO     1:2  P(1:1)    Gól: Veselá

Dnes děvčata změřily síly s velmi kvalitními soupeřkami za Slovácka. V úvodu zápasu jsme si vytvořili dvě velmi dobré akce, ze kterých jsme ale vyšli střelecky naprázdno. Tyto dvě šance měla na kopačkách Zuzka Kučerová ,ale šanci nevyužila. Pak přišla šance soupeřek a střelou z dálky pod břevno překonaly naši gólmanku Terku Garčinskou ,která byla dnes naší velkou oporou. Holky ale nesklonily hlavy a bojovaly dál. K míči se dostala Jana Veselá a stejně jako soupeřky střelou z dálky překonala gólmanku soupeřek a srovnala na 1:1. Stav jsme udrželi až do konce poločasu. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem být stále důrazní a hlavně proměňovat šance ,které nám pak chybí. Soupeřky nás ale  nějaký čas zatlačily na naší polovině a my se museli bránit. V bráně ale vše pochytala naše výborně chytající gólmanka Tereza. Do konce poločasu jsme ale nechali soupeřkám hodně prostoru ke hře a ty nám vstřelily opět z dálky druhý gól. Holky ale bojovaly a nechtěli prohrát ale bohužel naše šance nebyli úspěšné. I tak se holky nemají za co stydět ,hráli jsme pěkný fotbal proti kvalitním soupeřkám. Máme několik nemocných a zraněných hráček a tak šanci dostaly i hráčky  nové. Svůj první zápas okusila i Eliška Šustáčková a musíme ji pochválit za bojovnost. V obraně nám dlouhodobě teď chybí obránkyně Kája Urbánková ,která kvůli nemoci teď nemůže nastupovat .I tak nás dnes přišla podpořit alespoň na tribunu.Tento zápas nás posunul zase o kus dál a přesně toto nás dělá silnější. Teď nás čeká poslední zápas ve Zlíně a pak už se budeme připravovat na zimní přípravě a  zimní lize v Ivančicích.

Děkujeme všem rodičům za podporu a fandění !!!  Trenéři Kučma ,Vaněk , Veselá , Ondra , Procházka.