1. kolo FK Znojmo dorost - FK Střelice 2:1 (0:0)

Góly: Tejkal 2x

Sestava a hodnocení zápasu            foto ze zápasu zde

Rybníček [K] - Klimentík, Procházka, Svoboda, Koukal - Lichevník T., Horecký, Záhora, Matoušek - Tejkal, Rytíř

Střídání: Buchtela, Wrana Daniel, Kaidl Lukáš

Na úvod nové sezóny jsme přivítali soupeře z brněnských Střelic. Náš nově omlazený dorost hráči ročníku 2007 a několik absencí Kóša brigádník, Dymlik doléčení zranění, Marťas Veselý za muže A, Maty Sýkora táborník, Honza Vystrčil nešťastné zranění, nějaké přestupy a tak bychom mohli pokračovat a tak jsme byli zvědaví jak si povedeme. Kluci nás mile překvapili, v začátku zápasu se chvíli hledali, zkušení hráči to postupně vzali na sebe a mladíci jim skvěle pomáhali. Začali se rodit šance na obou stranách a hra se postupně zrychlovala. V 15. minutě musel odstoupit ze zápasu pro zranění Ondra Rytíř a tak se brzy dostali do hry střídající hráči. Tejky se pomalu při rodících šancích zastřeloval. Do poločasu jsme měli k dispozici dva přímé kopy, ale ty jsme zahráli prachbídně a když naše obrana s Víťou v bráně všechny šance soupeře zlikvidovala poločas nic nerozhodl 0:0. Kdo dá v druhé půli první gól bude mít velkou výhodu, navíc jsme kluky nabádali, že šance příjdou ať jsou trpěliví. A vyšlo to skvěle v 46. minutě Tom Horecký pěkným pasem  našel Tejkyho a ten rozvlnil síť 1:0. Více jsme se uklidnili a když v 55. minutě donutil Tejky obranu soupeře k chybě  zavěsil podruhé 2:0. Soupeř však nic nezabalil a snažil se s výsledkem něco udělat. V této fázi zápasu jsme také mi zbytečně chybovali, naštěstí jsme bojovností vždy chybu napravili. Soupeři se podařilo snížit až v 84. minutě 2:1. Poté šel v 86. minutě Tejky sám na bránu a když ho před šestnáctkou zatáhl za dres ve vyložené šanci obránce soupeře, hosté dohrávali o deseti. Přímáček jsme zahráli jak jinak opět prachbídně ( na tom zapracujeme), v samotném závěru soupeř ze sebe vymáčkl poslední síly, ale díky bojovnému výkonu našeho týmu jsme nakonec mohli slavit naše první vítězství v nové sezóně. Kluci za předvedený výkon zaslouží pochvalu a i když se všechno nepovedlo, ukázali nám, že nebudou v soutěži žádné ořezávátka i když byl soupeř ročníkově na výši, kolektivní fotbalovostí a bojovností jsme se soupeři vyrovnali. V neděli 21.8. 2022 zajíždíme na TJ Tatran Starý Lískovec pro nás v netradičním čase výkop 17:00 hodin. Zde budeme chtít navázat na dobrý začátek soutěže a vybojovat další bodík či bodíky?

Trenéři: Rytíř Hynek, Svoboda Petr