logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Previous Next

3. kolo FK Znojmo dorost - Křepice/Velké Němčice 3:1 (1:1)

Góly: Tejkal 2x, Rytíř

Sestava a hodnocení zápasu                         foto ze zápasu zde

Rybníček [C] - Klimentík, Procházka, Sýkora, Vystrčil J. - Lichevník T., Horecký, Kaláb, Koukal - Tejkal, Rytíř

Střídání: Buchtela, Svoboda, Matoušek, Wrana D.

Po týdenní pauze kdy jsme nemohli hrát z důvodů podmáčeného terénu jsme na domácí půdě přivítali další tým z Brněnska. Pažit byl výborně připravený a náš omlazený tým opět předvedl týmoví výkon na hranici svých možností. Od úvodu zápasu bylo zřejmé, že se bude bojovat o každý metr prostoru na hřišti. Hra byla velmi vyrovnaná a začali se rodit náznaky šancí obou týmů, brankáři však dominovali a nebo střelecká muška byla vychýlená. V 25. minutě když po pravém křídle utekl Tade a předložil míč  do malého vápna útočníkům, už jsme zvedali ruce, ale míč Tejkyho neposlechl a skončil v náručí brankáře hostí. Ve 36. minutě to konečně vyšlo, nejprve záloha našla Tejkyho, který vystřelil trefil obránce hostí míč se dostal k Ondrovi Rytířovi a ten pěknou střelou z poza šestnáctky poslal tým do vedení 1:0. Vedení se nám nakonec do poločasu nepodařilo udržet, hosté v 42. minutě také nechytatelnou střelou vyrovnali 1:1. Remíza v poločase byla spravedlivá, na obou stranách se zahrávalo nespočet rohů a tak šancí bylo dost ale naše obrana všechny tyto situace zvládla na čemž měl zásluhu celý tým, který se vhodně doplňoval. Loni standartní situace byla naše největší slabina tak to nesmíme zakřiknout a směrem dopředu naše rohy byli dnes velmi nebezpečné. Do druhé půle jsme šli s tím, že další gól bude velmi důležitý. Postupně se na hřiště dostávali střídající hráči, aby klukům před závěrem trochu odfrkli a pomohlo to. V 76. minutě tentokrát po levé straně vybídl Tom Horecký Tadeho k úniku kterého obrana hostí zastavila až faulem v pokutovém území a byla z toho pentle. Tade byl na penaltu určen, ale jednak se ještě po zákroku dával dohromady a také jsme dodrželi pravidlo aby nekopal penaltu faulující hráč, a tak vzal na sebe odpovědnost Tejky a nechytatelnou střelou proměnil 2:1. V 80. minutě se soupeř dostal do úniku, ale Rybňa tutovku hostí vytáhl na roh což v této fázi zápasu bylo rozhodující. V závěru zápasu jsme hru co nejvíce zjednodušili a v 86. minutě přišla ukázková akce kdy Peťa Svoboda z poza levého beka přenesl křižnou dlouhou přihrávkou míč na pravou stranu, kde míč protečoval hlavou Ondra Rytíř na Tejkyho a ten už se chytit nenechal 3:1. Závěr jsme si již pohlídali, opět za vyčerpané hráče zaskočili kluci z lávky a mohli jsme slavit další domácí vítězství. Pochvalu zaslouží celý tým výborně organizovaná obrana Marou Procházkou jištěná Rybňou, pracovitá záloha která muže směrem dopředu, ale hlavně musí zpátky  podstoupit nespočet osobních soubojů k tomu produktivní útok a na střídačce kluci co také nic nevypustili, no co si víc přát. Výbornou fotbalovou práci předvedl dnes Jakub Kaláb, který hrál první zápas v dorostenecké kategorii. Hlavně jsme opět rádi, že i když byl soupeř ročníkově starší, kluci jdou nebojácně do souboje a snaží se uspět i když to není vůbec jednoduché a bolí to. Výborně borci !!!!! Rybňova pověstná klička taky proběhla a zdá se že bude mít nového konkurenta Matyho Sýkoru, no to nás z té lávky brzo odvezou. Tak chvály již bylo dost a tak nutno dodat, že za devadesát minut se nějaké chyby také nastřádají, ty si však připomeneme v kabině. V týdnu se dobře připravíme, snad nebude počasí zase tolik zlobit a v neděli 4.9.2022 v 16:30 nás čeká derby v Dobšicích. Tak fanoušku FK Znojmo skoč do auta na kolo nebo nazuj kecky a přijď náš tým podpořit.

Trenéři: Rytíř Hynek, Svoboda Petr

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři