2. kolo dívčí žákovské ligy - starší žákyně

V neděli 4.9.2022 odjely starší žákyně brzy ráno na druhý ligový zápas do Ostravy.
Počasí nám už podruhé nepřálo, a tak se opět děvčata musela poprat s nepříznivým dešťovým počasím.

Sestava: Garčinská - Kučerová ,Veselá , Doválelová , Železná, Piscová , Hanzelová , Šišláková , Čechová , Langmannová ,Urbánková, Olivová , Pirožková , Čtveráčková, Vaculová, Kapaňová.

AKADEMIE FC BANÍK OSTRAVA : FK ZNOJMO 3:2p P(2:2)
Góly: Veselá 2

Druhý zápas byl pro nás velkou výzvou. Holky do zápasu vstoupily s velkou chutí. Hned ve druhé minutě nás do vedené dostala Jana Veselá, která střelou z dálky překvapila gólmanku soupeřek. Bohužel naše radost netrvala dlouho po hrubé chybě v obraně soupeřky ve 4 minutě srovnaly na 1:1. Holky ale nesklopily hlavu a bojovaly o každý míč. Herně jsme soupeřky přehrávaly. V 9 minutě po krásné akci kdy míč vybojovala Lucka Piscová ,poslala míč naší rychlé útočnici Zuzce Kučerové, která přesným pasem našla před bránou volnou Janu Veselou ,a ta přesnou střelou zvýšila na 1:2.

Celý zbytek prvního poločasu jsme tlačily soupeřky na jejich polovině. V posledních minutách prvního poločasu soupeřky kopaly rohový kop a náš nedůraz dovolil soupeřkám srovnat na 2:2.
Druhý poločas byl ještě důraznější a bojovnější. Šance se linuly na obou stranách, ale vše pochytaly obě gólmanky.
Velkou šanci jsme měli při kopání nepřímého kopu, ale střela šla těsně nad bránu. Žádný gól ve druhém poločase bohužel nepadl, a tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. Na penalty se postavily Jana Veselá , Katka Čechová , Zuzka Kučerová , Terka Doválelová a Naty Železná.
Penalty proměnily pouze tři hráčky Veselá, Čechová , Kučerová. Zbylým střelkyním se proměnit penaltu v gól nepodařilo. Soupeřky tak na penalty zvítězily 3:2p.
Pochválit musíme i gólmanku Terezu Garčinskou za odchytání zápasu i penaltových kopů.

Dnes nemáme děvčatům co vytknout ,odvedli skvělý výkon proti tak silným soupeřkám. S výsledkem a bodem za remízu jsme spokojeni.

Děkujeme rodičům za fandění a podporu!!!!!

Trenéři: Kučma, Vaněk ,Ondra, Veselá.