3. kolo dívčí žákovské ligy - starší žákyně

V neděli 25.9.2022 odehrála děvčata další kolo žákovské ligy v Olomouci - hřiště Příkazy.

Sestava: Garčinská , Lavingrová - Doválelová , Kučerová ,Piscová , Veselá , Železná , Hanzelová , Urbánková , Čechová , Langmannová , Šišláková , Kapaňová , Pirožková , Košická , Čtveráčková , Olivová , Mašková.

SK SIGMA OLOMOUC : FK ZNOJMO MLÁDEŽ 1:6 P(1:4)
Góly: Šišláková , Kučerová , Veselá 2 , Langmannová , Železná

Dnes se děvčata musely poprat s opravdu špatným terénem hřiště. Hodně mokré a rozbité hřiště plné bláta bylo snad těžším soupeřem pro holky než samotné soupeřky ze Sigmy Olomouc.
Holky se hned od začátku dostaly do gólových šancí ale střelkyně byly nepřesné v zakončení. Pak si slabou chvilku vybrala Naty Železná, která nesmyslně odkopla míč k naší bráně a soupeřky kopaly rohový kop ,který proměnily v gól. Byla to jediná šance,kterou jsme soupeřkám dovolily. Zbytek poločasu byl plně v naší režii ,kdy jsme zatlačily soupeřky na jejich polovině.
Ve 20 minutě rozvlnila síť krásným gólem Kája Šišláková a srovnala na 1:1.
Ve 23 minutě pak zvýšila Zuzka Kučerová a chvíli na to i Jana Veselá a stav byl 1:3. Holky si vytvářely jednu šanci za druhou. Hra byla i velice bojovná a tvrdá a někdy to i bolelo, nejen nás ale i soupeřky.
Do konce poločasu po výborném důrazu v brankovišti skórovala i naše kapitánka a stoperka Gabča Langmannová.
V bráně výborně zachytala Terka Garčinská.

Do druhého poločasu nastoupila do brány Julie Lavingrová ,ta už za svoje záda žádnou střelu nepustila.
Holky už si svoji hru velmi dobře kontrolovaly. Hned po úvodu druhé poloviny zvýšila opět Jana Veselá .
Do pole dnes nastoupila jako nováček i Petra Mašková ,pro kterou to byla první zkušenost v dívčí lize.
Do konce zápasu pak ještě na 1:6 zvýšila Naty Železná.

Dnes to byl pro děvčata důležitý zápas a odehrály ho s přehledem a 3 body si určitě zaslouží. Pochválit musíme celý tým.
Příště nás čekají 3 těžké zápasy proti Hodonínu ,Lokomotivě Brno a Slovácku.

Děkujeme firmě Vyžrálek busy za pohodovou cestu autobusem !!!