Mladší žákyně - 1. liga skupina Morava FK Znojmo - Slovácko 0:5 (26.5.2024)

Sestava: Šmerdová - Raabová, Chromíková, Neubertová, Rozehnalová, Pudelková, Sabová, Kašparová, Švarcová, Kuřitková, Rajnohová, Rolníková, Garajová, Wirglová

FK Znojmo - Slovácko 0:5 (pol. 0:4)

V neděli 26.5.2024 jsme na domácím hřišti odehráli zápas proti jasnému lídrovi naší moravské skupiny v dívčí lize 1. FC Slovácko. Na podzim jsme u nich schytali výprask 13:0 a tušili jsme, že nás čeká opět těžké utkání. Do 20. minuty jsme se soupeřem drželi krok, ale posledních 15 minut v prvním poločase jsme přenechali iniciativu holkám Slovácka a to se nám nevyplatilo. Inkasovali jsme čtyři branky a bylo vidět, že vyrovnaná sestava hostů ve složení dívek ročníku 2011 a 2012 nám dělá problémy se svou fyzickou hrou. Do druhé půle jsme nabádali holky, že nemají co ztratit a přišly i naše další šance, které jsme bohužel nevyužili. Dnes nám nebylo souzeno vstřelit gól ani z penalty. Dvakrát jsme orazítkovali břevno a to bylo z naší strany vše. A tak jsme prohráli celkově 0:5. Zápas nám však nastavil zrcadlo a ukázal nám, že holky se neskutečně po zimě zvedly. Zápas odmakaly, nevypouštěly souboje a chtěly urvat nějaký gól. Jen soupeř byl dnes nad naše síly. Vítězství hostů vypadá jednoznačně, ale není tomu tak. Hráčky ze Slovácka se na výhru hodně nadřely. My jsme absolvovali krásný a pro nás naučný zápas a víme kde nás teď tlačí výkonnostní "bota". Nezbývá než naše svěřenkyně pochválit za nasazení a předvedenou hru v dnešním zápase.

Díky rodičům za  dovoz dívek a fandění při hře! Panu Rajnohovi děkujeme za odpískání zápasu.

Trenéři FK: Rolník a Šmerda