logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Ohlednutí za jarní části A týmu

Ještě než se rozběhne nový ročník Krajského přeboru mužů ohledneme se za odehranou jarní částí, která nedávno skončila.DSC05899

Hodnocení jarní části A týmu krajského přeboru trenérem Milanem Samkem

Jaro

15 zápasů     4 výhra       1 remíza     10 proher     18-37       13 bodů      

Celkem

30 zápasů       8 výhra     5 remíza     17 prohry     35-67   29 bodů

Celkově bych jarní soutěž rozdělil na tři fáze. Tu úvodní kde jsme po prvních dvou kolech prohráli. Ve druhé fázi jsme po určitých změnách v sestavě sehráli povedená utkání, ovšem chyběl potřebný bodový zisk, který by kluky nakopl a tak se výsledková krize prohloubila na nevídaných 7 porážek v řadě. I přes tuto nelichotivou bilanci což je určitě rarita dokázal tým držet pohromadě. My jako trenéři se snažili, aby atmosféra v týmu byla i přes takto nepříznivou situaci pozitivní a to se nám myslím dařilo. Postupně se to přeneslo do závěrečné třetí fáze, kde nás čekal hodně těžký los. V posledních 6 zápasech jsme pak dokázali 4x zvítězit. Konečně se k nám přiklonilo potřebné štěstí a začalo nám to tam i padat. Nejvíce nám pomohlo a nakoplo domácí takticky sehranné vítězství nad Bystrcí a vydřené tři body Spartou Brno.

 Ted k jednotlivým zápasům

Vstup do sezóny se nám nevydařil, hned v prvním kole jsme doma prohráli s Kuřimí 2-4, v dalším kole jsme prohráli na hřišti Jevišovic 0-2. Po těchto dvou porážkách s týmy hrající o záchranu došlo na změnu trenéra. Ve třetím kole nás čekalo doma derby s týmem Mor. Krumlova, které jsme opět výsledkově nezvládli, kluci podali velmi bojovný výkon, ale soupeř z jediné ovšem velmi povedené střeli na branku odvezl všechny body. Následovalo utkání v Bzenci, kde jsme sehráli více než vyrovnané utkání, ale opět z toho byla těsná porážka 0-1 a to i přes řadu vyložených šancí, které jsme si vytvořili. Doma nás čekala velmi silná Moravská Slávie utkání, se kterou jsme šli brzy do vedení, ale nakonec z toho byla porážka 2-4 pro diváky však zajímavé utkání. Následoval zápas v Novosedlech a porážka 1-8 zde se nám hrubě nevyvedl druhý poločas, ve kterém jsme inkasovali 7 branek!!!!!. Doma Vojkovice 1-3 toto utkání jsme opět nezvládli i přes tři inkasované góly jsme si vytvořili neskutečné množství šancí, ale nebyli jsme schopni ani z těch nejvyloženějších skórovat. Tímto výsledkem se naše situace v boji o záchranu začala komplikovat. V týdnu se nám v předehrávce podařilo získat první jarní bod za remízu 0-0 s Ivančicemi. Na tento první bod jsme však nedokázali navázat v Bosonohách, kde jsme po dobře zahrané první půli nezvládli po inkasované první brance půli druhou a prohráli 0-4. Doma nás čekala v té době výborně hrající Bystrc, kterou jsme dokázali porazit po velmi dobrém výkonu 2-1. Následně jsme jeli na poslední tým tabulky Dubńan, který posíleny o hráče divize nás zcela jednoznačně porazili 0-3 ovšem náš přístup jim to hodně usnadnil. V dalším kole nás doma čekal vedoucí tým KP Sparta Brno. Vítězství 2-1 bylo doslova vydřené a za enormní nasazení určitě zasloužené i s velkou dávkou štěstí i famózním výkonem Vítámváse. Sparta dle mého názoru touto porážkou přišla o titul. Dále jsme jeli na nově vedoucí tým Bohunic a těsná porážka 2-1. V předposledním kole jsme hráli poslední domácí utkání s Ráječkem na které se nám doma tradičně daří,zápas jsme zvládli herně i výsledkově 5-3. V posledním kole jsme dokázali naplno bodovat v Rousínově.

 Střelci

 V jarní tabulce se do listiny střelců zapsalo hned 12 hráčů. Procházka 3 góly, Vašíček, Železný, a Dušek po dvou trefách. Ostatních 9 hráčů se trefilo jednou Škvařil, Vítek, Nemeth, Ostrý, Kalina, Veselý, Samek, Černý, vlastní

 Plusy jarní části

-Záchrana v soutěži a přístup všech hráčů včetně náhradníků v boji o záchranu

- Výkony hráčů, kteří naskočili z B týmu (Marek Mossmer, Marek Bálka, Vojta Dušek)

-I přes špatné výsledky (7 proher v řadě) prokázali kluci vůli, charakter a drželi pohromadě jako tým celé jaro

- Výkony a obětavost hráčů Kaliny, Železného, Vítámváse s jakými zdravotními problémy nastupovali tito borci v jednotlivých zápasech

Co se nepovedlo v jarní části

-Katastrofální druhý poločas v Novosedlech

- Přístup k utkání v Dubňanech

- Celkově velké množství inkasovaných branek

- Obdrženéčervené karty (hlavně Škvařilova v Bosonohách)

Překvapení jarní části

Bezesporu výkony Vojty Duška a Pavla Sedláčka  

 

Statistiky, nejvíce odehraných zápasů a minut

Na postu gólmana nastoupil ve všech 15 utkáních

 Luboš Vítámvás, který svůj tým v prvních dvou kolech moc nepodržel. Postupem času a dalších kol šla jeho forma nahoru a gradovala výkonem proti Spartě Brno. V závěru sezóny už to byl ten Luboš, jakého známe a tým na něj spoléhal. V sezóně vychytal dvě čistá konta. V týmu fungoval jako správný kapitán a šel příkladem. V závěru sezóny kdy se měnili určité zaběhlé věci a rituály neváhal pro vítězství obětovat svoji kapitánskou ve prospěch Petra Železného J.

Martin Procházka odehrál jako hráč v poli nejvíce minut (1334), nastoupil ve všech 15 utkáních a vsítil 3 góly. Stal se tak nejlepším střelcem jara.

Lukáš Kalina nastoupil vinou červené karty ve 14 utkání a odehrál 1044minut a byl určitě velkou oporou zadních řad.

 Tibor Ostrý taktéž vinou červené karty nastoupil ve 14 utkáních, ve kterých odehrál 1251minut. Ovšem na jaře se nepotkal s nejlepší formou a čekalo se od něj určitě víc. Nejpovedenější zápasy odehrál až v posledních utkáních na pozici krajního obránce.

 Pavel Sedláček nastoupil ve 13 zápasech, odehrál 1141 minut a jeho výkony patřili určitě k příjemným překvapením jarní části.

Vojta Dušek 13 utkání 1004 minut, dvě vstřelené branky a dobré výkony z něj udělali asi největší překvapení jarní části. Uvidíme, zda naváže na své výkony i v další sezóně.

 Petr Németh jako dorostenec ročník 97 nastoupil v 8 zápasech, kde odehrál 133minut, dokázal se zapsat 1x mezi střelce a pomalu nakukuje do seniorského fotbalu.

Statistika všech hráčů

Celkem v jarní části nastoupilo 30 hráčů.

Vítámvás-15 zápasů – 1342 min - 2x nula / Kotáb- 1zápas - 8min /

Šplíchal-11 z - 693min - 1x čk / Veselý- 11 z - 669min - 1x gól - 1x čk /

Sedláček-13 z - 1141min / Kalina-14 z -1044min - 1x gól - 1x čk/

Vítek- 14 z - 451min - 1x gól / Štˇáva-10 z - 368min / Vašíček-11 z - 862min - 2x gól

Škvařil- 8 z - 501min -1x gól - 1x čk / Ostrý-14 z -1251min -1x gól -1x čk /

Dufek-13 z - 957min / Procházka- 15 z -1334min-3x gól / Železný- 11 z - 656min - 2x gól

Dušek- 13 z - 1004min - 2x gól /Kubále- 9 z - 283min / Rolník- 4 z - 255min

Samek- 3 z - 196min - 1x gól / Kubošný- 4 z - 331min / Nemeth- 8 z - 133min - 1x gól

Mařík- 3 z - 188min / Mössmer- 6 z - 368min / Bálka- 6 z - 342min /

Černý- 2 z - 74min - 1x gól / Horák- 2 z - 40min / Pavlík- 1 z - 14min /

Kafka- 1 z - 8min / Benda- 1 z -10min / Žižka- 1 z - 46min / Doubek- 1 z - 4min

Na závěr bych chtěl poděkovat svým trenérským kolegům Tomáši Pěnkavovi a Jardu Ludvíkovi nejen za skvělou spolupráci, ale hlavně že přistoupili na role, které v jarní části u týmu měli. Oba dva odvedli vynikající práci. Pěna pravidelně a důkladně sledoval naše soupeře, abychom mohli nachystat taktiku a sestavu na dané utkání a bez problému zvládl roli asistenta se všemi úkoly, které k tomu patří. Jarda chystal obranné i útočné standartní situace. Ovšem jeho hlavní (dlouholetá) zásluha byla, jakým způsobem nachystal v béčku kluky, kteří naskočili a bez větších problémů zvládali utkání v přeboru. Navíc se významně podílel na komunikaci s některými hráči.

I přes hekticky náročné a dramatické jaro to pro mě jako hlavního trenéra u A týmu byla zcela určitě nejlepší trenérská spolupráce, která fungovala i po stránce lidské.

Milan Samek                                                                         Další fota

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři