20. kolo - FK Znojmo C - Hl. Mašůvky - 2:3 (2:2)

Góly: Pitour, Bálka

Sestava:

#PJMÉNOŽKČK
21 B Svoboda Jan
2 N Benda Martin [K]
5 N Holzbauer Václav
6 N Doválel Aleš
7 N Bálka Marek
8 N Pavelka Martin
9 N Pěnkava Tomáš
10 N Klaška Petr 79
12 N Dočekal Dalibor
15 N Pitour Karel
16 N Hellinger Jaroslav
 NÁHRADNÍCI
4 N Pavlů Lubomír
11 N Bulín Václav
1 B Doubek Jan

Dnes jsme odehráli v nezvyklé sestavě nervózní utkání, a to hlavně v závěru. V první půli jsme hráli vcelku pohledný fotbal s pěknými kombinacemi a i když se šlo do šaten za stavu 2:2, mohli jsme být se svojí hrou spokojeni. Ve druhé půli jsme čekali, že se co nejdříve trefíme do sítě. To se však nestalo. Je pravda, že jsme měli několik stoprocentních tutovek, které jsme neproměnili, ale na to se fotbal nehraje. Proto přišlo ze strany soupeře potrestání. To už jsme nedokázali otočit a bohužel ani zremizovat.

V závěru se nechali někteří nepochopitelně vyprovokovat, a to především vlastními chybami a frustrací z nepříznivého výsledku. Argumentovat tím, že jsme staršího data výroby a že by se tím pádem měli někteří mladí hráči našeho soupeře (ve věku našich synů...) podle toho chovat, dávno nefunguje. Nikdo kolem nás nebude tancovat, jak si představujeme a jedině tím, že nad takovými týmy vyhrajeme, dokážeme, že ještě nepatříme do starého železa.

Chápu, že chce každý vyhrát. Nikdo nerad prohrává. Ale přijmout prohru je právě to, čím bychom měli jít těm mladším příkladem. Vždyť ve finále přece všichni víme, že nejde o život.

Teo.