13.kolo FK Znojmo ml.žáci -  Žijeme hrou  4:3

13.kolo FK Znojmo ml.žáci - Žijeme hrou 4:3

Gól: Vašíček 3, Sýkora.

V sobotu 2. 11. 2019 jsme se na našem domácím hřišti utkali v posledním podzimním kole s týmem Žijeme hrou.

Sokol Pavel, Ludvík Matyáš - Matoušek Martin, Nguyen Petr, Sýkora Matyáš, Jakeš Oliver, Zámostný Ondřej, Železná Natálie, Železný David, Vašíček Nicolas, Horecký Tomáš, Phung Jakub, Pilinszki Matěj, Papoušek David, Kaidl Lukáš, Varga Patrik.

V sobotu jsme přivítali dosud neporažený 2. tým tabulky, který se pyšnil největším počtem vstřelených branek a zároveň dosavadním nejlepším střelcem soutěže. Na vše jsme kluky před zápasem upozornili. Od začátku zápasu bylo jasné, že dnešní utkání bude velmi vyrovnané. V prvním poločase jsme tahali za trochu kratší konec a ofenzivní síla soupeře dělala našim obráncům velké starosti. Soupeř neustále hrozil náběhy za obranu a my se s tím ze začátku nedokázali hned vyrovnat. Bohužel dva ze svých útoků dokázal soupeř proměnit v branku a tak jsme do šatny odcházeli s poločasovým výsledkem 0:2. O přestávce byla na hráčích vidět frustrace z výsledku a sklopené hlavy, ale všechny jsme upozorňovali, že je za námi pouze poločas a jsme schopni stále s výsledkem něco udělat. Nakonec se nám podařilo kluky trochu pozitivně naladit a s odhodláním nastoupit na druhý poločas. A začali jsme opravdu svižně. Hned ve 34. minutě jsme zásluhou Nikyho snížili a za další 2 minuty byl nařízen pokutový kop za hru rukou, který Maty s přehledem proměnil a skóre bylo rázem vyrovnané. Bohužel ve 46. minutě jsme vyrobili hrubku, kterou soupeř dokázal potrestat a vzít si vedení na svoji stranu. Na klucích ale bylo dnes vidět, že se nechtějí posledním podzimním kolem loučit porážkou a nadále se snažili aktivní hrou tlačit soupeře. A nakonec se nám v 50. minutě opět Nikym podařilo vyrovnat. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a když už to vypadalo na dělbu bodů, tak v posledním útoku po levé straně nedal Niky brankáři šanci a dnes svým 3. gólem rozhodl, neboť poté rozhodčí hned ukončil utkání. Ihned po závěrečném hvizdu propukla mezi hráči opravdu neskutečná radost a pro nás trenéry to bylo opravdu krásné vidět jak všichni hráči drží při sobě a prožívají nefalšovanou radost a právě to jsou mimo jiné ty kouzelné okamžiky pro které my trenéři tuto práci s mládeží děláme.

Trenéři: Leoš Ludvík, Kamil Horecký.