3. kolo zimní ligy starších přípravek Brno

Dívky - starší přípravka

V sobotu 1.2.2020 jsme odehráli třetí kolo zimní halové ligy starších přípravek na ZŠ Tuháčkova v Brně.

Sestava,výsledky a hodnocení

Garčinská, Nemešová - Arndt, M. Hanzelová, Rolníková, Poláková - Kučerová, Doválelová, Horáková, Šmerdová, Čtveráčková

1. zápas FK Znojmo oranžová - Lokomotiva Brno 3:0 (góly: Kučerová, Arndt, Horáková)

Úvodní zápas třetího turnaje starších přípravek se holkám vydařil. Na míči byly častěji a souboje dohrávaly a získávaly velký tlak ve hře. Po vstřelení branek se jim podařilo hru udržet a žádná z našich brankářek neobdržela naopak branku žádnou. Co přes obranu prošlo, s tím si poradily v bráně Terezka Garčinská i Verča Nemešová. Závěrečný hvizd zápasu tak zažehl "vítězné hvězdičky" v očích našich hráček. Dnes první zápasy v Brně absolvovala Ema Čtveráčková, která se na palubovce haly vůbec neztratila a předvedla dobrý výkon, v obraně si své odehrála Klárka Rolníková, která zde hrála poprvé v poli.

2. zápas FK Znojmo oranžová - Řečkovice B 4:1 (góly: 2x Kučerová, Doválelová, Horáková)

Druhý zápas byl holkama opět dobře odehrán. V obranné činnosti se jim v dnešních zápasech málokterý tým dokázal rovnat. Střelecky se dnes na turnaji dařilo Zuzce Kučerové, která také absolvovala několik tvrdých střetů i v následujících utkáních.

3. zápas Bučovice - FK Znojmo oranžová 3:4 (góly: 2x Kučerová, Arndt, Doválelová)

V třetím zápase se na vítězství holky nadřely podstatně více než v dnešních dvou úvodních zápasech. Museli jsme i dotahovat, ale na holkách byla vidět ohromná snaha a vůle zvrátit zápas ve svůj prospěch. To se jim i nakonec podařilo a zvítězily tak ve třetím zápase po sobě.

4. zápas Šlapanice - FK Znojmo oranžová 2:0

Závěrečný zápas sehrály holky proti týmu Šlapanic, zápas v podstatě rozhodla přetěžká dalekonosná střela z obraného pole kluků ze Šlapanic, která zapadla pod břevno k tyči. Poté kluci přidali další branku. Holky ale zápas vůbec neodpískaly, což je pro nás velikým přínosem do budoucna. Chtěly minimálně vyrovnat, musely absolvovat nejtěžší zápas dnešního turnaje, kdy jim kluci i silovou hrou jejich hru stěžovali. V šancích kluky skvěle podržel jejich gólman a tak nám v závěrečném zápase nebylo přáno vstřelit alespoň jednu branku. Holky tak sice prohrály, ale nemají se za co stydět, předvedly velké nasazení a zápas poctivě všechny do jedné odmakaly!

Dnešní turnaj se holkám vydařil a udělaly velkou radost nejen sobě, ale i svým rodičům, kteří je doprovází na všechny turnaje.

Poděkování patří rodičům za odvoz děvčat na turnaj a za jejich fandění na zápasech!!!

Trenéři FK Kamil Lavingr a Jan Šmerda