Rozhovor s Laďou Kirschnerem

Dnes, přinášíme našim příznivcům slíbený rozhovor s dalším z nových trenérů mládeže Ladislavem Kirschenerem.

Ahoj

Představ se našim příznivcům.(práce, rodina, děti…atd)

Dobrý den jmenuji se Laďa Kirschner a pracuji v logistické firmě v Rakousku. Žiji s přítelkyní u mých prarodičů, kousíček od Znojma, kde se máme fantasticky:) Přítelkyně je neuvěřitelná, tolik jako ona mě nikdo nikdy ve fotbale nepodporoval. Za to bych jí chtěl určitě moc poděkovat.

Jak a kde jsi začal s fotbalem a kam vedli tvé další fotbalové roky?

První fotbalové krůčky jsem zažil v klubu TJ Višňové, od roku 2003 jsem již působil v SC Znojmo. Po roce si mě vybralo FC Slovácko, kde jsem hrál v mládežnických kategoriích U14-U19. Následně jsem absolvoval hostování v MSK Břeclav, Sokol Tasovice, Sokol Hevlín a Rakousku. Nyní hraji v klubu Sokol Novosedly.

Na které své nejlepší působení vzpomínáš nejraději a naopak?

Nejraději vzpomínám na Španělsko, na Barcelonu, tam se mi svět otočil o 180 stupňů. Pravidelně se tam vracím, spolupracuji s pár agenty a fotbalovými scouty. Mám nachystané i projekty pro české hráče, aby španělé viděli, jak máme šikovné hráče u nás. Dále na Slovácko, kde jsem strávil krásná léta, dodnes je to pro mě druhý domov.

Jak začala tvoje trenérská kariera?

V trenérské kariéře jsem opět začínal v TJ Višňové, dále působil u mládeže SKN Sankt Polten(Rakousko), Sant Joan Despí - lokálním španělském klubu, SC Znojmo mládež a jako asistent trenéra v MSFL.

Můžeš nám blíže přiblížit své zahraniční angažmá?

Působil jsem u mládeže Sankt Poltenu, kde jsem trénoval přípravky, moc zajímavá zkušenost, zahrát si v tréninkovém centru Salcburku. Také proti Austrii a Rapidu Vídeň. Dále ve jmenovaném španělském klubu, kde jsem byl jak u mládeže, tak jsem měl možnost jako hráč trénovat s A-týmem. I když je to lokální klub, člověk má opravdu možnost naučit se a obkoukat spoustu věcí. Co pro mě je a byla největší fotbalová škola je, že jsem bydlel 5 minut chůze od tréninkového centra mládeže FC Barcelona. Kdykoliv to šlo, byl jsem tam:) vidět naživo hráče jako Ansu Fati, Riqui Puig, Ilaix Moriba, kteří jsou dnes v A-týmu Barcelony je prostě paráda.

Rozhodl jsi se působit trenérsky v našem klubu. Co tě k tomu vedlo?

Ambice majitele klubu pana Berky, sám jsem ambiciózní, někdy možná až moc:) tréninkové podmínky zde máme fantastické, za což si majitel klubu zaslouží velký respekt.

Co přesně budeš mít v našem klubu na starosti?

Nejvíc kategorii přípravek, na což se moc těším. Samozřejmě sledovat budu všechny hráče v klubu.

Každý má nějaký trenérský sen. Jaký je ten tvůj?

Podílet se na výchově mladých hráčů, kteří se dostanou do fotbalových top soutěží, španělské, holandské, anglické.

Co děláš ve volném čase?

Když mám čas, jedu mrknout někam na trénink, zápas nebo na stáž. Rád se učím a inspiruji.

Kteří lidé tě v životě nejvíce inspirovali, inspirují?

Marek Hábl, Václav Stráník, Jiří Chytrý, Johan Cruyff, Pep Guardiola, Marcelo Bielsa. První tři jmenovaní, fantastičtí lidé a trenéři, mám štěstí, že jsem je poznal.

Chtěl bys něco vzkázat hráčům, rodičům, trenérům?

Ano, hráčům pokud je baví, tento pro mě nejkrásnější sport na světě, ať ho dělají srdcem, pořádně a naplno. Ať hledají způsoby a ne důvody. Rodiče ať mají stále míče u sebe, aby děti mohly čutat kdykoliv a kdekoliv:) Trenérům, ať se neřídí zajetými stereotypy, fotbal se vyvíjí rychle, stejně jako vše :)

Děkujeme za rozhovor a tak jako Oldovi i Tobě přejeme hodně sportovních úspěchů a radosti v našem klubu.