13.kolo  Únanov – FK Znojmo  A  2:5 (0:2)

Góly – Németh 2x, Balík, Železný P., Samek M.,

Vaněk - Salava, Železný P.,Dufek, Blažíček, Bálka, Procházka, Beno, Németh, Balík, Vašíček

Náhradníci: Tejkal, Poláček O., Samek M., Železný M.st., Kalina

Řekl po utkání trenér: Železný M.

Utkání v Únanově jsme zvládli za 3 body a po šesti kolech bez výhry musíme uznat, že to pro nás byl klíčový zápas podzimní sezóny. Všichni hráči, kteří byli nominováni na tento zápas si byli vědomi o co jde a svým přístupem pomohly k vítězství 5:2. V Kabině před zápasem byla dobrá nálada a bylo to vidět i na hřišti. Dovoluji si tvrdit, že velkou zásluhu na této atmosféře měli zkušení borci ( Sam,Drda,Pidra,Kalda ), kteří byli příkladem celému mužstvu. První poločas jsme vyhráli 2:0. První gól dal zkušený Petr Železný, který se vrátil k mužstvu po šestizápasové pauze. Na 2:0 zvyšoval Petr Németh po pěkné kombinaci s Marem Balíkem. Petr Németh i Mára Balík byli dnes u všech našich golů. Domácí tým měl také v prvním poločase velké příležitosti, ale naštěstí je nevyužil. Druhý poločas zvyšoval na 3:0 Petr Németh přesnou střelou z hranice šestnáctky. Hosté dokázali snížit na 1:3 po rohovém kopu. Uklidňující gól pro náš tým dal nejzkušenější hráč na hřišti Milan Samek (r.1972), který byl po svém vystřídání na hřišti teprve dvě minuty. Domácí po tomto gólu úplně rezignovali a bylo jasné, že si odsud odvezeme plný počet bodů. Pátou branku dával Marek Balík po přihrávce od Petra Németha. Domácí ke konci zápasu dali gól na konečných 2:5. Utkání mohlo skončit i větším rozdílem pokud bychom proměnili stoprocentní šance v posledních deseti minutách, ale jsme rádi za tři body a je potřeba tento výkon i výsledek zopakovat v posledním utkání proti Střelicím. Dnes se těžko někdo chválí, protože to byl skvělý kolektivní výkon ale přesto si dovolím vyzdvihnout výkon našeho dorostence Jakuba Bena (r.2005), brankáře Dominika Vaňka (r.2006), který chytal za A-tým poprvé a jednoznačně nejlepšího hráče zápasu Petra Németha.

Poslední zápas podzimní sezony budeme hrát v neděli 31.10.v 10:15 proti Střelicím.