logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

26.kolo Bohunice/Kohoutovice - FK Znojmo dorost st. 5:3 (2:1)

26.kolo Bohunice/Kohoutovice - FK Znojmo dorost st. 5:3 (2:1)

Góly: Rybníček, Matoušek Martin, Dyml

Sestava a hodnocení zápasu                                Foto z utkání zde

 

Buchtela - Procházka, Košíček, Rybníček[K], Sýkora - Vystrčil Jan, Lichevník Tadeáš, Krontorád Marek, Dyml - Beno, Matoušek Martin

Na poslední kolo nám los přidělil nedělní výjezd na brněnskou půdu tentokrát k soupeři Bohunice/Kohoutovice hraný na hřišti v Kohoutovicích které bylo výborně připravené. V minulém kole jsme si pojistili v tabulce konečné čtvrté místo, již se nebylo kam posunout jak směrem nahoru tak dolu, a vlivem několika okolností ať zdravotních, brigádních, stopek za červené karty nebo spícího budulínka Davida Gazcia odjezd v 7:45 to prostě nedává a v neposlední řadě náš sobotní zápas v Hustopečích stál spoustu sil a tak jsme odjeli pouze s jedenáctkou hráčů promíchaných se záložním týmem a také nově přicházejících starších žáků. Přesto jsme chtěli dobře prezentovat značku FK Znojmo a soupeři nedat nic zadarmo. Domácí do jarní fáze soutěže hodně posílili a bylo to od úvodu zápasu znát. Hráli jednoduše nakopávané balóny za obranu na tři rychlé útočníky a dostávali naši obranu pod tlak. Naši borci hráli  kombinačně, ale jen po vápno, šup a už byl míč zase na naší polovině, velmi náročné tempo. Navíc se domácímu týmu podařilo již v 8. minutě jít do vedení 1:0. Postupně jsme přečkali ještě nějaké šance domácích buď nás podržel Kepa nebo zafungovala obrana a pak přišli také naše šance. Gólová byla především Honzy Vystrčila a dvakrát Martina Matouška, ale oba v rozhodující fázi neuspěli. Bude ještě nějaký čas trvat než budou tyto šance s lehkostí v dorostenecké kategorii proměňovat. Ve 30. minutě nás soupeř potrestal podruhé 2:0. V 45. minutě jsme zahrávali roh a po závaru před brankou Rybňa robinzonádou snížil na 2:1. Dobré snížení do kabin na přestávku. V poločase jsme udělali změnu v rozestavení hráčů a chtěli zápas otočit nebo aspoň zdramatizovat, což se nám nakonec podařilo domácí se strachovali až do konce ale nepředbíhejme. Bohužel hned v 48. minutě domácí zvýšili na 3:1 a než jsme se oklepali přidali v 53 a 56. minutě již na 5:1. Náš tým však nic nezabalil a v 62. minutě šel sám na brankáře Rybňa a i když na poprvé neuspěl, dokázal vyražený míč dostat před opuštěnou branku soupeře kde doklepl do sítě Martin Matoušek 5:2. V 75. minutě bylo ještě veseleji, po pěkné kombinaci prostřelil Lukáš Dyml vše co mu stálo v cestě 5:3. To už se domácí začali pomalu strachovat o výsledek a naši borci je postupně dostávali stále pod větší tlak. Ve velké šanci se ocitli Rybňa a Honzik Vystrčil, pak přišla dělovka z 30 metrů od Kóši, kterou bravůrně vyškrábl ze šibenice domácí góloš a když taktéž parádní střela Beňáče skončila pouze na tyči, kdy výborně chytající brankář domácích se pouze ohlédl, zůstali tři body v Kohoutovicích. Velmi si ceníme charakteru mužstva, že za stavu 5:1 nic nezabalili a předvedli stíhací jízdu do poslední minuty zápasu a vydali se ze všech sil.

Po zápase přišlo dlouho očekávané loučení s Kubou Benem, který odchází do rodného Vrbovce a s bratry Krontorádovími Markem a Martinem kteří jdou do 1.SC Znojmo zahrát si dorosteneckou ligu, kde věříme, že budou patřit k těm nejlepším a kdo ví svým profesionálním přístupem k fotbalu nemusí být přestupní stanice 1.SC Znojmo zdaleka poslední. Všem třem hráčům přejeme v jejich další kariéře mnoho úspěchu a radosti z fotbalu a děkujeme za předvedené výkony v dresech FK Znojmo, kde se nesmazatelně zapsali do historie klubu již v tak mladém věku, hoši děkujeme!!!!!!

Nás bude v nadcházející sezóně čekat těžká výzva tyto borce nahradit, věříme že se toho zůstávající hráči zhostí a lídři se z nich vyklubou a budou chtít hrát jak bráchové z Hostěradic či bombič z Vrbovce. Na závěr děkujeme všem hráčům kteří nastupovali v barvách FK Znojmo za předvedené výkony, divákům za neutuchající podporu a vedení klubu za vytvořené podmínky. Dáme si pauzu, abychom si všichni odpočinuli a načerpali nové síly a chuť do další sezóny. Už teď se těšíme čím nás zase naši fotbaloví šikulové překvapí a zda překonáme metu 100 vstřelených gólů jako letos. Příznivci klubu FK Znojmo a fotbalu na podzim ahoj.

Trenéři: Samek Milan, Rytíř Hynek, Svoboda Petr

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Fotbalové zprávy

6. říjen 2022

Naši sponzoři

Reklamní blok