logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

22. kolo - 1. SC Znojmo B - IE Znojmo A - 1:2

SC Znojmo B – IE Znojmo 1:2 (1:2), góly: Yonov - Kubále p.k., Kubále.
 
Ve 22.kole jsme se v městském derby utkali s místním rezervním týmem SC Znojmo. Domácí moc chtěli změnit bilanci ve vzájemných zápasech. B-tým totiž zatím ještě nedokázal porazit hráče z Oblekovic. My chtěli naopak v tomto zápase navázat na stoupající formu z posledních utkání. Trenér Ludvík udělal oproti poslednímu zápasu jednu změnu a tak na hřiště vyběhla tato sestava:
 
Minařík,-  Kalina,Doválel, Kubošný, T. Eliáš ,- Černý,  Samek,  Ostrý M. (72min Šťava),Ostrý T. – Kubále( 61 min Holík), Štáb(86min Švestka).

V odpoledním velmi teplém počasí začali aktivněji domácí a v 6min prověřil Minaříkovu pozornost tvrdou střelou Pikolón. Na druhé straně vyzkoušel domácího Muchy střelou z 20metrů Ostrý Mirek. V 18 min se poprvé na hřišti žlutilo při faulu Ostrého Tibora na domácího Adamova. O dvě minuty později prodloužil dlouhý míč Minaříka hlavou za obranu Kubále a rychlonohého Štába pak srazil gólman Mucha ve vápně. Penalta. Míč si postavil Kubále a nedal Muchovi šanci 0:1. Za další dvě minuty posílá  Kalimero dlouhý míč do vápna, ten se ve skrumáži odráží na velké vápno a nejlepší střelec našeho týmu Kubále trefuje míč přesně pod břevno 0:2. Běží 35 min a domácí obránce Polický udeří v souboji loktem Mirka Ostrého. Po krátkém ošetření ukazuje hlavní sudí Válek Polickému červenou kartu. Tento moment nečekaně nastartoval domácí rezervu. Mladíci začali kombinovat a měli daleko lepší pohyb než my. Navíc si začali vytvářet i šance. V 39 min hasila naše obrana šanci domácího Adamova. O minutu později již nedokázala ubránit  Yonova, který snížil hlavou po standardní situaci 1:2. Do poločasu ještě musel své kvality prokázat Minařík a jen díky němu zůstal stav 1:2 pro nás.
Ve druhé půli dal o sobě vědět  obránce Kalimero. Jeho bomba z přímého kopu se odrazila od břevna před brankovou čáru. Břevno  v Husových sadech se třepe možná ještě teď. Domácí se i v deseti lidech snažili tlačit před branku Minaříka a mezi 55- 63 min si vytvořili několik nebezpečných závarů ve vápně. My můžeme přidat třetí uklidňující branku, ale naše brejky do otevřené obrany góly nekončí. Štáb jde z půlky sám na domácího Muchy, ale trefuje jen jeho nohy. Za další dvě minuty jde sám Eliáš, ale opět nechává vyniknout domácího gólmana. Tyto neproměněné šance mohl na druhé straně potrestat domácí Stehlík, ale ani on nedokázal ve velmi dobré pozici proměnit a minul hostující branku. V 69 min se na hřišti opět žlutí a karty za faul dostává domácí Kredatus a Vírgler. V 72 min mohl utkání rozhodnout  kapitán Samek, ovšem jeho technický lob proti vyběhnutému Muchovi končí na spojnici tyče a břevna. Další velkou šanci zahazuje už podruhé domácí Stehlík. Šance se rodí na obou stranách jak na běžícím pásu. Domácí hrají vabank a v době 77-85 min postupuje dvakrát sám na domácího Muchy nejrychlejší hráč na hřišti Štáb. V prvním úniku dělá dlouhou kličku která nemá šanci na gól a ve druhém úniku dává dlouhý míč do prázdné branky Černému u kterého byl domácí obránce o krok dříve a uklidil míč do bezpečí.  Pojistku může přidat střídající Šťava,ale ani on nemá střeleckou mušku. Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty. Naši borci hrají takticky a nepouštějí v nastaveném čase domácí ke své svatyni. V 93minutě pak pan Válek ukončuje znojemské derby. Naši kluci z obleků si tak odvážejí tři body a prodlužují si tak minimálně o další půlrok neporazitelnost ve vzájemných duelech.

Řekli po utkání

Milan Samek hrající asistent IE Znojmo
Jsem velmi rád že jsme v tomto derby dokázali opět zvítězit. Po druhém gólu a vyloučení Polického jsem čekal že utkání v pohodě dovedeme do vítězného konce, ale domácí i v deseti hráli velmi dobře a poločas byl pro nás vysvobozením. To co jsme ve druhé půli nedali to je trestuhodné. Naštěstí domácí své dvě velké šance nedali a proto se můžeme radovat ze tří bodů.     Vloženo Pondělí, 14. květen 2007 @ 15:07:31 CEST uložil Sam

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři