logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Velmi cenné tři body

Mor. Slávie Brno – IE Znojmo 1:2 (1:0), gól: Černý, Kubále, asis: Křišťál, Černý.

 

V prvním podzimním kole jsme zavítali do Brna na hřiště Moravské Slávie. Tady se nám daří a ještě jsme zde neokusili hořkost porážky. Naši fanoušci byli proto zvědavý jak se nám utkání povede tentokrát navíc pod novým trenérem Pěnkavou. Ten poslal na hřiště tuto sestavu:

Minařík,- Grec, Kalina, Eliáš (90 min Jakub) , Kubošný- Černý, Samek, Šťava, Kahoun (52 min Štáb) - Doválel (63min Kubále), Křišťál.

 

Od první minuty se na hřišti strhl urputný boj. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. Obě mužstva si na hřišti nic nedarovala. Domácí se tlačili více před naší branku a vytvořili si několik závarů hlavně ze standardních situací. Ovšem naše obrana je ustála. V 16minutě se do první šance dostáváme my. Rychlonohého Křišťála vyslal za domácí obranu Kahoun, ale jeho samostatný únik skončil střelou těsně vedle domácí branky. Na druhé straně pak ve 20 a následně ve 24minutě podržel náš tým Minařík. První gól pak diváci uviděli v 35minutě a dal ho znojemský Černý po samostatné akci Křišťála,který se vápně neukvapil a chytře nachystal míč pro svého spoluhráče 0:1. Gól nás evidentně nakopl a byli jsme aktivnější než domácí. V 39 min se pokusil o střelu kapitán Samek, ale domácí gólman si s jeho střelou poradil. Do kabin jsme tak odcházeli spokojenější my.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a zaskočili nás hned ve druhé minutě,kdy se jim podařilo vyrovnat na 1:1. My byli gólem otřeseni a nemohli jsme se dlouho dostat do hry. Domácí tak přesněji kombinovali,drželi míč a měli více ze hry. V 52minutě trenér Pěnkava sáhl k prvnímu střídání aby svému týmu pomohl. To se mu částečně podařilo Doválel o tři minuty později ideálně našel Sama,který svůj únik pečetil gólem. Radost nám ale překazil pomezní rozhodčí odmávaným ofsajdem. Na opačné straně se mohla Moravská Slávie dostat do vedení, ale domácí útočník ve velmi dobré šanci zklamal a netrefil branku. Na hřišti se jiskří a hlavní sudí utkání moc nezvládá oboustranně nepřenými verdikty. V 75minutě vylučuje po druhé žluté kartě našeho Kaliny. Domácí cítí šanci otočit výsledek proti deseti. Naši pečlivě brání remízový stav. Běží ovšem 86minuta Černý posílá do uniku Kubáleho. Ten v souboji před vápnem jeden na jednoho elegantně jesličkami obchází domácího obránce a chladnokrevně podél gólmana zakončuje míč do sítě 1:2. Naši borci závěr utkání dohrávají takticky, trenér Pěnkava opět střídá a sbírá cenné minuty, ale přesto mají domácí ještě jeden nebezpečný závar. Ani ten už nám však cenné tři body nevzal. V 93minutě pak utkání končí a naši borci si tak odváží cenné tři body a opět prokázali, že se jim na tohoto soupeře daří hlavně v posledních minutách a navíc útočníkovy Kubálemu. Ten v minulé sezóně na tomto hřišti v 88minutě vyrovnal na konečných 1:1 a teď jeho gól v 86minutě měl cenu tří bodů. V sezoně 2005-2006 jsme tady vyhráli gólem v 90minutě 1:0 akorát střelec nebyl Kubále, ale Řeřucha.

 

Řekli po utkání -

Tomáš Pěnkava Trenér IE Znojmo:

Bylo to klasické první mistrovské utkání. Byl to spíše boj než pohledný fotbal. Z naší strany byla hra hlavně ve druhé půli po inkasované brance hodně neurovnaná. Tím více si cením tohoto vydřeného vítězství v početním oslabení a doufám, že nás tento výsledek uklidní a nakopne k lepšímu hernímu výkonu v dalších utkáních.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři