Opět vítězné městské derby

3. kolo
IE Znojmo – 1.SC Znojmo B 2:1 (0:1), góly: Kubále, Šťava.

Ve třetím kole přijel k nám do Oblekovic rezervní tým 1.SC Znojmo. Naši hráči v týdnu prohráli po kvalitním výkonu ve druhém kole poháru s týmem Mor. Krumlova 4:2 a tak se čekalo jak uspějí v utkání mistrovském. Trenér Pěnkava musel před zápasem řešit problém jestli bude moct postavit kapitána týmu Sama, který nedohrál pohárové utkání kvůli zraněnému kotníku . Ten nakonec k utkání nastoupil, ale přece jenom jedna změna v sestavě oproti minulému kolu byla:

Minařík,- Kubošný (89min Pojer),Doválel, Eliáš, Šťava, - Černý,Turek, Samek, Kahoun (66min Grec) - Kubále, Křišťál (46 min Štáb).

Při nástupu obou týmu k utkání měli někteří hráči zvláštní pocity,protože nastupovali proti svým bývalým spoluhráčům. V týmu SC to byl obránce Tibor Ostrý a gólman Polášek a v našem týmu Grec a Kahoun. Derby zahájil hvizdem sudí Tomáš Zach. O první vzrušení v utkání se postaral útoční SC Konedarev,který hned ve druhé minutě vnikl do vápna a jeho střela skončila na břevně Minaříkovi branky. O minutu později vyhlavičkoval z prázdné branky míč Eliáš . Do třetice v první pětiminutovce ohrozil našeho gólmana hlavičkou opět Konedarev, ale ani tento pokus v síti neskončil. Hosté tak jasně ukázali jak moc chtějí konečně v derby uspět. V 6minutě jsme o sobě dali vědět i my. Křišťál šel sám na gólmana Poláška ve vápně mu udělal kličku,byl faulován, ale souboj ustál a následně z úhlu minul prázdnou branku. Z následné akce se už radují hosté. Kohoutek rozehrál centr ze strany, ve vápně nejvýše vyskočil Kredatus a hlavou poslal svůj tým do vedení 0:1. Naši chtějí vyrovnat nejblíže k tomu má Křišťál, který v 25minutě postupuje opět sám na brankáře SC, ale ani tentokrát šanci neproměňuje. O dvě minuty později mohou hosté z SC opět trestat ze standartky. Tentokrát na Kohoutkův centr naskakuje aktivní Konedarev, ale jeho hlavička končí těsně vedle. Běží 32minuta a hosté mají další nebezpečný pokus. Tentokrát Mráčkova bomba končí těsně nad Minaříkovou brankou. V 36minutě o sobě dávají konečně vědět i naši kluci. Sam vniká do vápna míč se mu ovšem zamotal pod nohy a tak jeho pokus končí těsně vedle. Do poločasu ještě dvakrát hlavičkuje útočník Kubále po centru Černého,ale ani jeden pokus nevede ke gólu. V závěru první půle uděluje sudí Zach po jedné žluté na obou stranách. Do kabin tak odcházejí spokojenější hosté z horní části Znojma.

Domácí trenér Pěnkava posílá ve druhé půli na hřiště místo Křišťála Štába a navíc jakoby náš tým polil živou vodou. Běží první minuta druhé půle závar pře vápnem zblokovaná střela Kahouna, míč se dostal na kopačku Kubáleho a ten už věděl kam s míčem 1:1. Naši borci jsou při chuti. Ve 48 minutě využil chyby hostující obrany Kubále a jeho průnik musel zastavil hostující kapitán Kredatus za cenu červené karty. Po tomto momentu se čekal velký nápor domácích, ale ten se nekonal. Naopak hosté v deseti vyráželi k nebezpečným brejkům které musela naše obrana několikrát zastavit za cenu faulu. My měli ve druhé půli jen několik průniků z pravé strany kde operoval Černý, ale ani jeden jeho centr nevedl k úspěchu. Na hřišti se stále více žlutí a je vidět že oba týmy chtějí vyhrát. V 73minutě dává pěkný centr Sam,ale střídající Štáb dává hlavou těsně vedle. Na druhé straně v 78minutě proniká nebezpečně Konedarev,ale míč mu v poslední chvíli ukopává Eliáš. Diváci tak vidí velmi zajímavé utkání.V posledních 10minutách se hra kouskuje střídá se na obou stranách a opět padají další žluté karty. Už to vypadá, že derby skončí bez vítěze. Běží však 90minuta Štáb přihrává před vápnem Šťavovy ten se uvolňuje vniká do vápna a levačkou posílá míč přesně k tyči a nedává Ťapinovi šanci. Radost je obrovská hradba těl naskákala na šťastného střelce. Šťavik se tak stává hrdinou v městském derby. Hlavní sudí Zach nastavuje tři minuty, ale hosté jsou brankou zcela zdrceni a nemají už síly ani čas na vyrovnání. Odcházejí tak po čtvrté po sobě v derby poraženi i když tentokrát hodně smolně.

Řekli po utkání

Tomáš Pěnkava Trenér IE Znojmo

Bylo to vyhrocené derby. Rozhodčí rozdal spoustu žlutých karet zřejmě z obav,aby udržel utkání ve správných mezích. Až na začátek jsme utkání po taktické stránce zvládli, míváme s tím problémy a musíme koncentraci zlepšit. Konec utkání byl hektický. Vítězství to bylo určitě šťastné a pochopitelně jsme za něj moc rádi.