Zasloužená prohra

6. kolo

Tasovice – IE Znojmo 2:0 (2:0) tasovice-ie_zna-podzim2007

V šestém jsme přijeli na hřiště do Tasovic. Všichni ještě máme v živé paměti naše vítězství z minulého roku . Domácí mají v této sezóně opět velké ambice a tak se čekal zajímavý zápas. My nastoupli opět bez zraněného útočníka Křišťála v této sestavě:

Minařík - Kubošný, Doválel, Turek (77min Meister), Eliáš - Černý, Samek, Šťava, Kahoun (63 min Grec) - Kubále, Štáb.

Někteří diváci se ani nestačili pořádně usadit a málem ani neviděli první gól v naší síti. Na dlouhý aut Doležala se ve skrumáži v malém vápně nejlépe zorientoval Dítě a s pomocí teče poslal domácí do vedení 1:0. Tento gól ovlivnil další průběh utkání. Domácí gól nakopl ještě k větší aktivitě. My se dostali do vážnější šance ve 13 minutě, ale Sama ve vápně zastavil praporek pomezního sudího. Domácí se snaží dlouhými balóny tlačit před branku Minaříka. Naši borci se nemohou prosadit přes zhuštěnou obranu tasovičtí navíc dobře napadají a nenechají nám moc prostoru pro kombinaci. Hra ve středu hřiště se místy přiostřuje a padají první žluté karty. V 28 minutě zahrával Dítě trestný kop, ale jeho velmi povedenou střelu vytáhl Minařík na roh. Ve 32minutě, už gólu nemohl zabránit. Sam ztratil ve středu hřiště míč a z následného brejku prostřelil domácí kapitán Horáček Minaříka 2:0. Do konce poločasu se už nic zajímavého nestalo.

Ve druhé půli jsme začali aktivněji a hned ve 46minutě jsme se dostali do závaru před Trmalovu branku, ale nic z toho. Domácí obrana hrála zodpovědně a naši se jen těžko dostávali do šancí. Vzrušení přinesla až 65minuta kdy byl podruhé žluté vyloučen domácí Macháček. Naši kluci se začali tlačit více na půlku Tasovic. Těm se naopak otevřela možnost hrát na brejky. Dobrou šanci měl v 70minutě Doválel, kdy hlavou netrefil přesně zahraný centr Černého. Podobnou šanci měl i Kubále, ale ani ten míč netrefil. Další šanci na změnu skóre měl opět Kubále, ale jeho trestný kop z 17metrů trefil jen jednoho z domácích obránců. V naší největší šanci se ocitl v 81minutě střídající Mister, ale Trmal v brance Tasovic byl na místě. To bylo z naší strany v tomto zápase vše. Domácí mohli v posledních pěti minutách vsítit třetí gól, ale nedokázali proměnit žádný brejk do otevřené obrany. Když nedokázal trefit ani zcela prázdnou branku domácí Harenčák ukončil sudí Laštůvka utkání dřív než bylo třeba. Je pravdou, že nám by asi nepomohlo kdyby se hrálo i 10minut navrch. Domácí utkání zvládli takticky velice dobře a nepustili nás do vážnější šance a zaslouženě tak vybojovali tři body.

Tomáš Pěnkava trenér IE Znojmo:

Jsem zklamán. Dneska jsme podali nejhorší podzimní výkon. Hráli jsme nezodpovědně nedůrazně. Nedařila se nám kombinace a zaslouženě jsme prohráli. Naše prohra mohla skončit klidně i větším rozdílem.