logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

13. kolo - Újez u Brna - IE Znojmo - 0:3

Po naprosto zbytečné remíze v domácím zápase s Kohoutovicemi, která nás bude ještě dlouho mrzet, jsme zajížděli do Újezda, na horkou půdu mužstva, které doma ještě neprohrálo.

Do utkání jsme nastoupili v sestavě:

Minařík - Eliáš, Kalina, Šťáva, Ostrý - Černý, Veselý, Samek, Urválek (66' Tkadlec) - Kubále (87' Čech), Štáb (88' Samek J.)

V Újezdě je velmi úzké a hrbolaté hřiště, takže to vypadalo, že se zde bude odehrávat hlavně velmi bojovné utkání. Domácí jsou známí tím, že doma hrají velmi agresivně a nátlakově, proto také doma ještě neprohráli. Od začátku zápasu žádné mužstvo na nic nečekalo a hrálo se "nahoru dolů". Domácí dokazovali, že hlavně v agresivitě je jejich síla a my jsme se jim snažili v tomto vyrovnat a přidat navíc techniku. Už v 5. min. Štáb od poloviny hřiště pronikl mezi stopery až do vápna, ale v poslední chvíli jeho střelu zblokoval obránce skluzem. 7min. a domácí poprvé zahrozili - zahrávali roh a ukázali nám v čem je jejich síla, ve vápně byli hodně důrazní. Z odvráceného rohu jsme předvedli rychlý brejk, kdy Samek vyvezl míč , přihrál Černému, jehož centr do vápna na osamocené naše tři hráče zlikvidoval domácí brankář. Následující desetimutovku domácí zahrávají sérii rohů a přímých kopů, ale naše obrana v čele s Minaříkem pracovala bezchybně. Ve 20' krásná akce Urválka, kdy zacentroval za obranu, kam si naběhl Samek, který zpracoval na volného a s velkou chutí hrajícího Štába, jehož křížná střela těsně minula bránu. 27' chytrá přihrávka Veselého na rozběhnutého Štába, který po kličce stoperovi vniká do vápna a přihrává volnému Kubálemu, který dáva do prázdné branky na 1:0 pro nás. O minutu později se znovu Štáb řítí sám na domácí branku, ale zakončení řešil zbytečně složitě a míč mu vracející se obránci ukopli. Domácí jsou zakřiknutí, bylo vidět, že nejsou zvyklí doma prohrávat a začali hrát ještě agresivněji, ale svou pozornost od utkání odvraceli nesmyslnými hádkami s rozhodčími, když hledali chybu všude jinde než u sebe. Ke slovu se dostali až v 35. min, kdy zahrávali 2 přímé kopy za sebou, ale Minařík ve vzduchu kraloval. 38' Urválkův přímý kop našel zapomenutého Štába, který ač sám na malém vápně, hlavičkuje nad. 45' Samkův přímý kop z hranice šestnáctky brankář vyrazil.

Ve druhé půlce jsme pokračovali v naší aktivní hře a vytvářeli jsme si spoustu šancí, hlavně se Štábem si nevěděli domácí vůbec rady. 47' Kubále z otočky těsně vedle. 50' Urválek z hranice vápna vysoko nad. Potom se dostali ke slovu domácí a vytvořili si 2 nebezpečné závary v našem vápně, z nichž jeden zakončili střelou těsně nad naší bránu. V 58' a 61' minutě utekl Štáb obráncům, ale oba dva brejky zakončil střelami vysoko nad. O chvíli později přišla asi nejhezčí a nejnebezpečnější akce domácích, únik po naší levé straně, centr do vápna, kde osamocený domácí útočník zakončil velmi slabě do náruče Minaříka. V 66' nahradil Urválka Tkadlec a hned chvíli poté jsme předvedli další rychlou akci už z našeho vápna, kde převzal míč Černý, přeběhl celé hřiště našel Štába, který udělal kličku obránci a vystřelil, jeho střelu gólman vyrazil ke Kubálemu, který se pohyboval tam, kde měl a zvýšil na 2:0. Po tomto góle domácí rezignovali na hru a soustředili se jen na rozhodčího a na to, jak nám co nejvíce ublížit, z čehož pramenili jejich 2 červené karty, které dostali v 80. a 90. minutě. My jsme se nenechali odradit a dál jsme si vytvářeli šance. V 81' rychlá akce 3 na 2, kdy míč putoval po ose Štáb, Samek ke Kubálemu, který orazítkoval tyč domácí branky. V 84' jsme zahrávali pokutový kop po ruce domácího hráče, který proměnil Samek - 3:0. Po tomto góle šanci zahrát si tuto soutěž dostali i naši dva dorostenci Čech a Samek, kteří vystřídali naše velmi dobře hrající útočné duo. Domácí ještě v závěru z ojedinělé šance nastřelili tyč Minaříkovi branky a po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme oslavili naše zasloužené vítězství spolu s našimi fanoušky, kteří dorazili v opravdu hojném počtu.

Řekli po utkání:


Veselý Martin, záložník IE Znojmo - V bojovném utkání jsme se dokázali domácím vyrovnat v jejich nasazení a narozdíl od nich jsme přidali fotbalové myšlení a po krásných akcích jsme stříleli branky.

Berka Ladislav, prezident IE Znojmo - Chtěl bych poděkovat celému mužstvu za předvedený výkon. Je vidět, že když se soustředíme na hru, hrajeme to co máme a odpustíme si nekázeň na hřišti, jako jsou různé diskuse s rozhodčím a mezi sebou, tak předvádíme výborné výkony a fotbal na který se pěkně dívá.    

Jaroslav Ludvík

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Vyberte nové logo klubu

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Fotbalové zprávy

25. březen 2023

Naši sponzoři

Reklamní blok