logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

2. kolo - IE Znojmo - Čebín - 1:0 (1:0)

V neděli 16.8. jsme nastoupili k 1.domácímu zápasu v této sezóně, kdy k nám přijelo mužstvo Čebína.

Nastoupili jsme v sestavě: Polášek - Kalina(73' Rolník), Železný M., Kubošný, Doválel - Ostrý, Železný P.(88' Gretz), Šťáva, Černý - Urválek (70' Kubále), Kapitán.

Odkaz na video ze zápasu

 

Do utkání jsme vstoupili aktivně a od začátku zápasu jsme soupeře přehrávali, jen hned ve 3.minutě jsme pustili nejlepšího hráče hostí Struhaříka do šance, ale v poslední chvíli jeho střelu zblokoval Kubošný na roh. V 6' předvedli rychlou akci Černý s Urválkem, ale centr na zadní tyč nikoho nenašel. Hned vzápětí přišel další Černého centr, ale bohužel Železného hlavička byla slabá a gólman s ní neměl problém. Ve 14. min. pronikl Urválek do vápna, ale jeho střílenou přihrávku perfektně pokryl hostující brankář. O dvě minuty později zahrával Urválek přímý kop, na který si ideálně naskočil Ostrý, ale míč hlavou z dobré pozice vůbec netrefil. Hosté se stále nemohli vymanit z našeho tlaku, v této fázi zápasu se zmohli jen na obranné odkopy. Ve 20.min. přišly dvě naše šance - střelu Ostrého gólman vyrazil, vzápětí pas Kaliny našel ve vápně úplně osamoceného Železného P., ale míč mu bohužel uskočil. Ve 22.min. jsme se konečně dočkali, kdy po krásné akci po ose Šťáva - Ostrý - Kapitán nebylo pro posledně jmenovaného problém vstřelit svůj první mistrovský gól v našem dresu a dostat náš tým do vedení - 1:0. V 28.min. jsme předvedli rychlý brejk 3 na 1, ale Urválkovi utekl míč v poslední chvíli. Hosté se dostali do hry od 30.min., kdy mi jsme polevili a oni naopak začali více běhat a do konce poločasu převzali iniciativu. V rozmezí od 32' - 34' zahrávali 6 rohových kopů za sebou, po jednom z nich se dostal k hlavičce Struhařík, ale jeho tutovku zázračně vytáhl Polášek. 39' a krásná individuální akce Urválka, kterou zakončil tvrdou střelou z 20 m, ale bohužel těsně vedle. Ve 42' se po rohu ocitá sám na velkém vápně Černý, ale jeho zakončení bylo neuvěřitelně slabé. V poslední minutě 1.půle ještě našel krásnou ulicí Železný P. rozběhnutého Ostrého, který nacentroval na nabíhajícího Černého, ale jeho zakončení hlavou opět postrádalo větší razanci.

Druhý poločas začal opět naším náporem a jen naše střelecká nemohoucnost uchránila hosty od druhého gólu. Po akci Černého spálil obrovskou šanci Železný P.. V 54' min. hlavičkuje Urválek z malého vápna přímo do stojícího a výborně chytajícího gólmana. Jedinou šanci v druhé půli a hned tutovku si vytvořili hosté v 59.min. po velké minele Kaliny, hosté svůj brejk zakončili přihrávkou na volného hráče, který sám na penaltě netrefil odkrytou branku. V 70.min. byl poprvé v kariéře s křečemi odnesen a vystřídán Urválek, čímž splnil do puntíku pokyny trenérů. Po většinu druhé půle se hra odehrávala na polovině Čebína, ale ti dobře zahustili svůj prostor před vlastním vápnem a soustředili se na rychlé brejky, které se jim vůbec nedařili. My jsme se dostávali jednoduše k jejich vápnu, ale potom nám scházela překvapivá a přesná finální přihrávka. Až ke konci zápasu, kdy hosté otevřeli více obranu jsme se dostali do dalších dvou obrovských šancí, ale ani Kubošný a ani Černý tváří v tvář brankáři hostů neuspěli. Škoda, že se nám nepodařilo z mnoha šancí vstřelit druhý gól, bylo by o výsledku zápasu rozhodnuto dříve.

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři